Jakub A. dotarł do aresztu. Tak wyglądało "powitanie" podejrzanego o zabójstwo 10-latki

"Mieszkańcy" aresztu w Świdnicy przywitali Jakuba A.
"Mieszkańcy" aresztu w Świdnicy przywitali Jakuba A. Zrzut ekranu z Facebook.com / Dariusz Chodyra
Sąd Rejonowy w Świdnicy przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował się umieścić 22-letniego Jakuba A. na trzy miesiące w areszcie tymczasowym w Świdnicy. Takie "powitanie" aresztanci zgotowali podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny D.


Kiedy złapano Jakuba A. i przewieziono go na przesłuchanie, pod budynkiem prokuratury zjawiły się dziesiątki mieszkańców Mrowin i okolicznych miejscowości. Przyjechali tam, żeby spojrzeć w oczy podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny D. i powiedzieć, co o nim myślą. Teraz, gdy sąd w Świdnicy zdecydował o umieszczeniu 22-latka w areszcie tymczasowym, mężczyznę przywitał kto inny. Informacje o tym, kto zmierza do aresztu, dotarły najwyraźniej do osadzonych. Ci spontanicznie postanowili zebrać się i "przywitać" Jakuba A. Ostrzegamy, że załączone nagrania zawierają liczne wulgaryzmy.
Przypomnijmy, że 10-letnia Kristina ze wsi Mrowiny zaginęła w czwartek 13 czerwca ok. godz. 13. Wcześniej skończyła lekcje w szkole i miała udać się do pobliskiego Żarowa na lekcję śpiewu, jednak nie wróciła do domu. Po długich poszukiwaniach ciało Kristiny zostało znalezione w lesie przez kobietę spacerującą z psem. Jakub A. przyznał się do winy. Postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżeganie do zabójstwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...