Były rzecznik Dudy przestrzega PiS. "Wynik jesiennych wyborów nie jest przesądzony"

Krzysztof Łapiński nie ma wątpliwości, że PiS jest na fali. Jego zdaniem opozycja jest bardziej zajęta sobą niż wyborami.
Krzysztof Łapiński nie ma wątpliwości, że PiS jest na fali. Jego zdaniem opozycja jest bardziej zajęta sobą niż wyborami. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
PiS jest na pole position i nie musi gonić. Po zwycięstwie w majowych wyborach będą mieć łatwiej – mówił w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Krzysztof Łapiński. Były poseł PiS i były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy z drugiej strony podkreślił jednak, że wynik głosowania nie jest przesądzony.


Krzysztof Łapiński był pytany m.in. o ostatnią rekonstrukcję rządu Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński nie chciał robić radykalnych ruchów, które "wywracałyby dotychczasowy układ sił". – Każdy z koalicjantów dostał swoje, żadna z grup wewnątrz PiS nie została pokrzywdzona – zauważył.

Były poseł PiS ocenił również współpracę na linii Kaczyński – Morawiecki. – Panowie się uzupełniają. Z jednej strony jest prezes, który składa konkretne obietnice wyborcze, a z drugiej premier, który te obietnice spełnia i jest gwarantem, że będą na to środki w budżecie – wyjaśnił.

Łapiński wspomniał ponadto o sytuacji opozycji po wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie ukrywał, że jest ona "trudna". – Próbowała okrążyć PiS kwestiami światopoglądowymi, to działało do pewnego momentu, ale gdy przegrzała temat, to zmobilizowała wyborców konserwatywnych, wyborców PiS, którzy uznali, że będzie nachalna promocja LGBT – mówił.


Były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy nie miał też wątpliwości, że "opozycja jest bardziej zajęta sobą niż wyborami". – Czasu coraz mniej, a po drugiej stronie PiS jest na fali. Jeśli opozycja chce powalczyć, musi wykonać taką robotę jak kiedyś PiS: wyjść ze swoich baniek medialnych, z iluzji i uprzedzeń, posłuchać, czego ludzie chcą od rządzących, jakie są ich potrzeby, jakie problemy – radził Łapiński. Jednocześnie zaznaczył, że "wynik jesiennych wyborów nie jest przesądzony".

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię