Były poseł LPR w kierownictwie gangu fałszującego cukier. Ujawniono przekręty na wiele milionów

Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób związanych z grupą przestępczą. Wśród nich były poseł.
Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób związanych z grupą przestępczą. Wśród nich były poseł. Fot. cbsp.policja.pl
Policjanci CBŚP zatrzymali 13 osób związanych z grupą przestępczą, która robiła przekręty na cukrze. Według TVP Info wśród aresztowanych jest Grzegorz G., były poseł Ligi Polskich Rodzin.


Ponad 150 funkcjonariuszy z całej Polski uczestniczyło w akcji wymierzonej w członków gangu wyłudzającego cukier przemysłowy, który był później sprzedawany jako droższy – spożywczy. Jak podaje Prokuratura Krajowa, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 13 osób zamieszanych w przekręt. 

Więcej szczegółów na temat sprawy ujawniła stacja TVP Info. Okazuje się, że rozbitą grupą przestępczą kierowało trzech mężczyzn. Jednym z nich miał być Grzegorz G., były poseł Ligi Polskich Rodzin. To on podobno dysponował kontaktami wśród producentów cukru. W czasie śledztwa okazało się, że były poseł jest poszukiwany listem gończym wydanym przez jeden z sądów rejonowych.

W wyniku działalności grupy na rynek wprowadzono cukier przemysłowy – dystrybuowany jako cukier spożywczy – na kwotę prawie 20 mln zł.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym trzem – kierowania grupą. Dodatkowo dziewięciu z nich usłyszało zarzuty prania pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności. Decyzją sądu wobec pięciu osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...