Platini już wyszedł na wolność. Przesłuchiwali go piętnaście godzin

Michel Platini już na wolności. Ujawnił, o co pytali go śledczy.
Michel Platini już na wolności. Ujawnił, o co pytali go śledczy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Michel Platini w środę nad ranem opuścił areszt. Były prezydent UEFA przekazał dziennikarzom, że odpowiadał na wszystkie pytania śledczych. Przesłuchiwano go w sumie 15 godzin, ale ostatecznie nie usłyszał żadnych zarzutów.


Michel Platini trafił w ręce służb 18 czerwca we Francji. Został zatrzymany w związku ze śledztwem w sprawie przyznania Katarowi prawa do organizacji mundialu w 2022 roku.

Jak się okazało, były prezydent UEFA szybko wyszedł na wolność. Środek zapobiegawczy w postaci zatrzymania został uchylony. Platini nie usłyszał też żadnych zarzutów.

Przesłuchanie byłego działacza UEFA miało trwać aż 15 godzin. – Zadawali mi pytania dotyczące Euro 2016, Pucharu Świata w Rosji, Pucharu Świata w Katarze, klubu Paris Saint Germain, FIFA – wyjaśniał Platini po tym, jak wyszedł na wolność.

Pełnomocnik byłego piłkarza William Bourdon stwierdził z kolei, że śledczym chodziło o konfrontację zeznań świadków. Jego zdaniem środek zapobiegawczy nie był proporcjonalny do sytuacji. – To wiele hałasu o nic – zapewnił.

Jak podaje "The Guardian", zeznania Platiniego były zestawiane m.in. z wersją Sophie Dion, doradczyni byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego do spraw sportu. Trzecią osobą, która znalazła się pod lupą śledczych był Claude Gueant, kiedyś prawa ręka prezydenta Sarkozy’ego w Pałacu Elizejskim. W jego przypadku obyło się jednak bez zatrzymania.

źródło: "The Guardian"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię