Co najmniej czworo posłów Kukiz'15 może trafić do PiS. Ujawniono nazwiska

Co najmniej czworo posłów podobno chce opuścić Kukiz'15 i przejść do PiS.
Co najmniej czworo posłów podobno chce opuścić Kukiz'15 i przejść do PiS. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Co najmniej czworo posłów Kukiz'15 chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości, by wystartować z list tej partii w wyborach parlamentarnych – podaje RMF FM. Stacja ujawniła też nazwiska polityków, którzy podobno są gotowi na transfer.


Z informacji RMF FM wynika, że największe szanse na przejście do PiS mają Tomasz Rzymkowski, Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak i Bartosz Jóźwiak. Ostateczne decyzje w tej sprawie miały jeszcze nie zapaść, ale politycy partii rządzącej robili wstępne rozeznanie, kto byłby zainteresowany ich ewentualną ofertą.

Do politycznych transferów prawdopodobnie dojdzie dopiero wtedy, gdy okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim - w sprawie wspólnego startu z jednej listy - zakończą się fiaskiem.

Od dłuższego czasu nie jest tajemnicą, że sam prezes PiS spotykał się z Pawłem Kukizem w sprawie rozmów koalicyjnych. Lider Kukiz'15 zadeklarował, że odmówił Kaczyńskiemu. 

Sami przedstawiciele partii rządzącej widzą, że ugrupowanie Kukiza rozsypuje się. Tak ostatnio wypowiedział się Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu. – Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji – mówił.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię