Bodnar odpowiedział prawicy, dlaczego stanął w obronie Jakuba A. Skomentował także atak na jego syna

Adam Bodnar odpowiedział na krytykę ze strony prawicy.
Adam Bodnar odpowiedział na krytykę ze strony prawicy. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Prawicowe media i politycy nie oszczędzają od czwartku Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich jest krytykowany za to, ze wstawił się za podejrzanym o zabójstwo 10-latki Jakubem A. Chodziło o postępowanie policji podczas zatrzymania. Teraz w "Rzeczpospolitej" Bodnar miał okazję odpowiedzieć hejterom i trzeba powiedzieć, że zrobił to z klasą.


"Przeprosić policję i do dymisji!" - tak o oświadczeniu Adama Bodnara pisał na Twitterze były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Komentarze jego kolegów ze Zjednoczonej Prawicy były podobne. Co na to sam RPO?- Nazywanie w taki sposób rzecznika to chęć wywołania ataku. Już byłem określany rzecznikiem dewiantów - przyzwyczaiłem się. Patryk Jaki ma jakąś dziwną tendencję do stosowania mocnych słów. Nie wiem, skąd te emocje. Zamierzam jak najlepiej wykonywać swoje zadania do końca kadencji jesienią 2020 r. - stwierdził Adam Bodnar w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w "RzeczyoPolityce".

RPO zapowiedział także, że nie zamierza składać zawiadomień do prokuratury ws. obraźliwych komentarzy. - Nie będę groził krytykom pozwem, no nie jestem ministrem Zbigniewem Ziobrą czy Marcinem Warchołem. Nawet mocne słowa krytyki nie upoważniają do składania takich zawiadomień. (...) Nie mogę kierować się odczuciami społecznymi. Nie jestem sprzedawcą lodów, którego wszyscy mają lubić - powiedział dziennikarzowi Bodnar.

Rzecznik odniósł się również do materiału TVP, który uderzył nie tylko w niego, ale także w jego syna. Bodnar przypomniał, że ostatnio wygrał proces z Telewizją Polską. - Sąd w uzasadnieniu stwierdził, że wypowiadając się o TVP, miałem prawo do krytyki. Być może w TVP nie mogą tego przeżyć, że przegrali - zastanawiał się.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców