Rozłam w Konfederacji. Jakubiak i Liroy odchodzą, ale już mają nowy pomysł

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec odchodzą z Konfederacji.
Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec odchodzą z Konfederacji. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec odchodzą z Konfederacji. Jak podkreślili, wszystko przez "brak transparentności i woli współpracy". Stąd nie mogą przyjąć propozycji tego ugrupowania odnośnie startu w jesiennych wyborach. Mają już jednak nowy polityczny pomysł.


– Czas już minął i oświadczam, że nie przyjmuję propozycji Konfederacji na wybory jesienne z uwagi na brak transparentności i choćby dobrej woli – mówił podczas konferencji w Sejmie Marek Jakubiak.

Dalej były poseł Kukiz’15 stwierdził, że z federacji zrobiła się Konfederacja. – Wzięliśmy pomocniczo udział w wyborach do europarlamentu, i – niestety – część Konfederacji nie odniosła sukcesu. Po prostu sukces wyraźnie im zaszkodził – wskazywał.

Ostrzej wypowiedział się Piotr Liroy-Marzec, który przyznał, że kiedy "obserwuje całą branżę", nasuwa mu się określenie "polityczna agencja towarzyska". – Kto, z kim i za ile. Jestem przerażony. Jeżeli szanujemy obywateli, to w dniu dzisiejszym pokazujemy, że Federacja Jakubiak i Liroy szanuje obywateli – zapewniał.

Federacja dla Rzeczypospolitej posłów Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca nie jest już członkiem Konfederacji, ale ma zamiar wystawić własne listy i zaprezentować własny program wyborczy: "Patriotyzm i wolność". – Ten program będzie się rozszerzał, w miarę, jak będą się do nas dołączać różne środowiska: miejskie, wolnościowe, centrowe, centroprawicowe – wymieniał Liroy-Marzec.

Z kolei Jakubiak dodał, że wspomniany program ma 44 strony, i liczy 1440 słów. Jak podkreślił, zakłada on m.in. pełną suwerenność państwa i wyższość polskiego prawa nad unijnym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię