Liroy zakłada nową partię. Zapowiada, że chętnie przyjmie Kukiza

Piotr Liroy-Marzec zakłada z Markiem Jakubiakiem nową partię i ma nadzieję na współpracę z Pawłem Kukizem. Kiedyś wszyscy byli razem w Kukiz'15.
Piotr Liroy-Marzec zakłada z Markiem Jakubiakiem nową partię i ma nadzieję na współpracę z Pawłem Kukizem. Kiedyś wszyscy byli razem w Kukiz'15. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Na scenie politycznej między wyborami do Parlamentu Europejskiego a wyborami do Sejmu i Senatu następują spore przetasowania. Piotr Liroy-Marzec do spółki z Markiem Jakubiakiem zakładają nową partię polityczną. Federacja chce współpracować z Pawłem Kukizem, ten jednak czeka na deklaracje ze strony PSL.


Był w Kukiz'15, ale opuścił klub. W wyborach do europarlamentu startował z list Konfederacji, ale do Brukseli nie pojedzie. Zdobył co prawda 70 proc. głosów w swoim okręgu, ale Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego. Teraz Liroy-Marzec zakłada własną partię razem z Markiem Jakubiakiem, który także był kiedyś w Kukiz'15 i startował w wyborach z listy Konfederacji.

Panowie najwyraźniej postanowili pozbyć się bagażu w postaci narodowców i korwinowców. Mają już nawet nazwę dla swojego ugrupowania – Federacja. Co ciekawe, obaj politycy na konferencji prasowej wyznali, że liczyli na obecność swojego... byłego szefa Pawła Kukiza, który został zaproszony do współpracy. Lider Kukiz'15 ma chyba jednak inne plany i chce się dogadać z PSL.

źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki