Tragedia w Rybniku. 68-latka zdawała na prawo jazdy i śmiertelnie potrąciła egzaminatora

68-latka potrąciła egzaminatora w WORD. Mężczyzna nie przeżył.
68-latka potrąciła egzaminatora w WORD. Mężczyzna nie przeżył. Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta
Do tragicznego wypadku doszło w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rybniku. Kobieta zdająca egzamin śmiertelnie potrąciła egzaminatora. W związku z wypadkiem w sieci rozgorzała dyskusja, jaka jest granica wieku, jeśli chodzi o zdobycie prawa jazdy.


– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w trakcie, gdy 35-letni mężczyzna egzaminował inną osobę, potrąciła go kobieta, która zdawała egzamin. Była to 68-letnia kobieta – przekazał dla Polsat News sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji.

Z kolei dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku podkreślił, że nie był świadkiem tragedii. Na miejsce przyjechał z Katowic, kiedy było już po wszystkim. Z jego relacji wynika, że do wypadku doszło na placu manewrowym. – Są zeznania świadków, jest zabezpieczony monitoring z placu. Prowadzone jest dochodzenie – zapewnił Roman Bańczyk.

Informacja o tragedii w WORD w Rybniku, wywołała dyskusję w sieci. na profilu "Kocham Rybnik" na Facebooku, gdzie pojawiła się informacja o wypadku niektórzy zastanawiają się, czy 68-latka w ogóle powinna przystąpić do egzaminu.

"Osoby w takim wieku powinny być co roku, bądz nawet co pół roku wysyłane na badania kontrolne, a nie jeszcze dopuszczane do egzaminów... Niestety takie są realia, czym człowiek starszy tym mniej sprawniejszy" – napisał jeden z użytkowników.

Inni są jeszcze bardziej zdecydowani w tej sprawie. "Osoby po 60-tce nie powinny kierować ani zdawać prawka" – czytamy w komentarzu. "To jest chore, żeby w tym wieku ktoś sobie przypomniał, żeby zrobić prawo jazdy. Na wszystko jest stosowny czas i miejsce" – dodała kolejna użytkowniczka Facebooka.


Niektórzy nawet nie mogli uwierzyć, że taki wypadek miał rzeczywiście miejsce, i pisali, że to "ściema".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię