Porażka przed TSUE musiała ruszyć PiS. Komentarz Beaty Mazurek tylko to potwierdza

Beata Mazurek wymownie skomentowała orzeczenie TSUE ws. sędziów Sądu Najwyższego w Polsce.
Beata Mazurek wymownie skomentowała orzeczenie TSUE ws. sędziów Sądu Najwyższego w Polsce. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To było do przewidzenia, że poniedziałkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE, zachęci polityków PiS do ofensywy. Do sprawy odniosła się już Beata Mazurek, która wymownie skomentowała orzeczenie unijnej instytucji. A przy okazji przypomniała, jak jej zdaniem Polska zyskała pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego.


"Sądy w PL wyrokują według stanu faktycznego na dzień orzekania i umarzają postępowania bezprzedmiotowe. TSUE działa inaczej. Czy to oznacza, ze musimy zmienić prawo?" – napisała na Twitterze europosłanka Beata Mazurek.

Przypomnijmy: TSUE orzekł, że przepisy polskiego prawa, dotyczące obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego, były sprzeczne z prawem Unii, i naruszały zasady nieusuwalności oraz niezawisłości sędziów.

Była rzeczniczka PiS nie ma jednak wątpliwości, co do tego, ile Polska zyskała pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego.

"Dzięki rządom PiS -opozycja PO i PSL zobaczyła, że można rządzić skutecznie na tyle by owocami wzrostu gospodarczego dzielić się z Polakami. Zobaczyć to mało trzeba jeszcze umieć mądrze rządzić. Tego nie potrafią co pokazali przez 8 lat państwa teoretycznego" – dodała we wcześniejszym wpisie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię