Jedzenie tylko za pracę. Radny z Krakowa wywołał burzę pomysłami ws. bezdomnych

Radny miejski Łukasz Wantuch wziął się za problem z bezdomnymi na Plantach w Krakowie. Jego uchwały odrzucono.
Radny miejski Łukasz Wantuch wziął się za problem z bezdomnymi na Plantach w Krakowie. Jego uchwały odrzucono. Fot. Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
Radny miejski Łukasz Wantuch po raz kolejny wziął się za sprawę obecności bezdomnych na krakowskich Plantach. I przygotował w tej sprawie dwa projekty uchwał, które już zostały odrzucone. Działacz chciał m.in., by bezdomni dostawali posiłek tylko za wykonanie jakichś prac społecznych.


Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Łukasz Wantuch przedstawił projekt uchwały "Jedzenie za pracę", podczas posiedzenia komisji praworządności. Jego pomysły zostały odrzucone, chociaż radny zapewniał, że inicjatywa nie jest wymierzona w osoby bezdomne. – Myślę o tej grupie, która jest agresywna, pijana, zaczepia turystów, a do tego oddaje kał i mocz w miejskich parkach – argumentował.

Jaki miał plan?
Wantuch chciał uzależnić pomoc dla bezdomnych od wykonanej przez nich jakiejś pracy na rzecz miasta. Ponadto proponował, żeby miasto w 30 dni przygotowało projekty zmian w uchwałach rady miasta Krakowa, dotyczących pomocy dla osób bezdomnych.

Druga uchwała miałaby zakazać bezdomnym spania czy żebrania w miejskich parkach, w tym na Plantach.

Pomysły radnego skomentowała na Facebooku Fundacja ZUPA, która prowadzi inicjatywę Zupa na Plantach. Zdaniem jej przedstawicieli, problemy wskazane przez radnego "są realne, ale propozycje rozwiązań absurdalne".źródło: "Gazeta Krakowska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię