Abp Jędraszewski nie powstrzymał się i tym razem. W Boże Ciało mówił o deprawacji dzieci

Podczas procesji Bożego Ciała abp Jędraszewski mówił o deprawacji dzieci.
Podczas procesji Bożego Ciała abp Jędraszewski mówił o deprawacji dzieci. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, to jeden z bardziej kontrowersyjnych hierarchów Kościoła katolickiego. Mimo głosów sprzeciwu wobec jego wypowiedzi duchowny nie zamierza łagodzić tonu. Tym razem wykorzystał procesję Bożego Ciała, aby mówić o karcie LGBT.


– Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tzw. wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i uderzają w prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją śmiercią i swoim zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus – grzmiał podczas podczas procesji Bożego Ciała abp Jędraszewski.Metropolita Krakowski podkreślał, że żyjemy w czasach powszechnego kłamstwa, fake newsów i fałszywych narracji. – Nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach zwyciężało zło – mówił, a jego słowa oklaskiwali wierni.Abp Jędraszewski skrytykował także marsze równości, których w ostatnim czasie jest w Polsce coraz więcej. – Tak zwane marsze równości, podczas których w imię tolerancji dochodzi do szyderstw z ludzi wierzących, do bluźnierstw wobec Najświętszego Sakramentu, do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej – komentował.


Opowiedział zebranym także o dwóch przypadkach, które według niego świadczą o przyzwoleniu na hejt i mowę nienawiści. Chodzi o Rypin i niszczenie tam siekierą ołtarza podczas porannej mszy oraz o ataku na księdza Bakalarczyka we Wrocławiu, którego zraniono, ponieważ miał na sobie sutannę.


– Akty agresji wobec ludzi wierzących są przez niektórych polityków i celebrytów usprawiedliwiane w imię tolerancji jako prawo do wolności słowa, do samorealizacji i własnej ekspresji artystycznej – dodał.

To nie pierwszy raz, kiedy słowa metropolity krakowskiego wywołują kontrowersje. Z tego właśnie powodu nie brakuje także protestów w miejscach, gdzie pojawia się abp Jędraszewski. Mszę z jego udziałem zakłócono m.in. w Poznaniu. Przed kościołem pw. św. Michała Archanioła zgromadziło się około 200 osób, które wzywały duchownego, by podał się do dymisji.


Źródło: Polsat News

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię