Jezuita zastrzelił się na klasztornym dziedzińcu w Nowym Sączu. Zostawił dwa listy

Jezuita zabił się w klasztorze w Nowym Sączu.
Jezuita zabił się w klasztorze w Nowym Sączu. Fot. Waldek Sosnowski / Agencja Gazeta
W poniedziałek w godzinach popołudniowych na terenie klasztoru jezuitów w Nowym Sączu znaleziono z raną postrzałową o. Piotra Matejskiego – duchowny popełnił samobójstwo. Życie odebrał sobie za pomocą posiadanej legalnie broni.


Jezuita zastrzelił się około godz. 14 w klasztorze przy parafii pod wezwaniem Ducha Świętego. Broń palną posiadał w ramach klubu strzeleckiego, którego był członkiem.

Według informacji duchownych Matejski zostawił przed śmiercią dwa listy pożegnalne. Jeden był zaadresowany do władz zakonnych, drugi zaś do jego rodziny. Na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego jezuita się zabił.

"Policja prowadzi czynności wyjaśniające. Motywy samobójstwa nie są jeszcze znane. Prośmy miłosiernego Boga za śp. o. Piotra, módlmy się też za naszą prowincję i bliskich z rodziną o. Piotra" – czytamy w komunikacie wydanym przez prowincjała jezuitów o. Jarosław Paszyński.

Matejski miał 52 lata i urodził się w Rzeszowie. Studiował m.in. historię w Krakowie oraz teologię w Warszawie i Neapolu. W Nowym Sączu uczył historii w szkole.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE