Świetna wiadomość dla "fanów" Brejzy. Polityk PO odegra gigantyczną rolę w następnych wyborach!

Krzysztof Brejza został szefem sztabu wyborczego PO-KO.
Krzysztof Brejza został szefem sztabu wyborczego PO-KO. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Krzysztof Brejza został szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców na wybory do Sejmu i Senatu. Partia Grzegorza Schetyny ujawniła też, kto obejmie pozostałe funkcje związane z jesiennymi wyborami.


– Sztab, który powołaliśmy, to drużyna specjalistów od zwycięstw, którzy cechują się trzema rzeczami: fachowość, determinacja z odwagą, ale przede wszystkim pokora – podkreślał Krzysztof Brejza.

Nazwisko Brejzy na kluczowym stanowisku przed wyborami to nie jedyna odkryta przez PO karta. Ponadto ujawniono, że sekretarzem sztabu został Adam Szłapka. Z kolei za bezpośrednią kampanię ma odpowiadać Bartosz Arłukowicz.

Sprawami kobiet, zdrowia i ekologii zajmie się Barbara Nowacka. Kwestie społeczne, samorządu i rewitalizacji przypadły Hannie Zdanowskiej. Za sprawy kultury i NGO będzie odpowiadać Małgorzata Kidawa-Błońska, a Jacek Karnowski zajmie się problemami edukacji i samorządu.

– Czas kampanii wyborczych opartych na konferencjach prasowych i bilbordach minął. W najbliższej kampanii ruszymy w teren i pokażemy, że potrafimy rozmawiać z ludźmi – przekonywał Arłukowicz podczas środowej konferencji.

Nie zabrakło również przemówienia samego lidera PO. Schetyna wyjaśniał, że wybór wspomnianych osób, to efekt pracy i wielu rozmów prowadzonych od 1,5 roku. – Chcemy nowego początku, nowej jakości w polskiej polityce. Uważamy, że tylko zjednoczona, dobrze skonstruowana opozycja, wszyscy, którzy chcą, i wspólnie patrzą na zagrożenia dla polskiej demokracji, dla praworządności, powinni i muszą być razem – zapewniał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...