Pokazano spot o zerowym PIT dla młodych. Chyba nie takich reakcji spodziewali się w PiS

Spot reklamujący ustawę o zerowej stawce PIT dla młodych to koszmarnie drętwa propagandowa reklamówka.
Spot reklamujący ustawę o zerowej stawce PIT dla młodych to koszmarnie drętwa propagandowa reklamówka. Fot. screen / Twitter Kancelarii Premiera
Rząd PiS chwali się w nowym filmie reklamowym ustawą o zerowej stawce PIT dla młodych. Komentarze pod tą "produkcją" nie pozwalają jednak na wątpliwości, co Polacy sądzą o tym pomyśle rządu. "BezPIT" został bezlitośnie wyśmiany w mediach społecznościowych. Choć znalazł się... jeden wierny obrońca ustawy.


"Jesteśmy szczęściarzami, od 1 sierpnia rząd daje nam całkowitą wolność podatkową, zero procent do 26 roku życia na rozwinięcie skrzydeł" – deklamują aktorzy ze spotu reklamowego, jaki można znaleźć na Twitterze Kancelarii Premiera. Miało być pewnie pięknie i optymistycznie, w końcu fajnie jak nie trzeba płacić podatków. Wyszło siermiężnie, zaś komentarze nie spodobają się pomysłodawcom nowej akcji propagandowej.Przede wszystkim film jest sztywny jak Kolumna Zygmunta w Warszawie, swoją formą, stylistyką i dialogami byłby może hitem w latach 90-tych, ale nie dziś. W XXI wieku razi sztucznością i aż się prosi o pytanie, ile ten powrót do przeszłości kosztował.
Ale to pytanie spada na plan dalszy, gdy poczyta się komentarze. Wygląda na to, że mało komu podoba się nowy pomysł rządu. "1500 ZUS dla chcących pracować na własny rachunek już za pół roku! Piękne czasy dla gamoni i leni!", "To nie kraj dla aktywnych!" – to tylko przykłady komentarzy.
Niektórzy zauważają, że składki dla przedsiębiorców idą w górę, w końcu trzeba będzie jakoś znaleźć pieniądze, którymi załata się prezent dla młodych. "Wykończycie sami ręce które was karmią i dopiero będzie płacz" – piszą internauci. Można przypuszczać, że są wśród nich przedsiębiorcy, którym decyzja rządu się nie spodobała.
I trudno znaleźć wielu takich, którym podoba się ustawa o podatku dla młodych. Choć jeden się znalazł. To ktoś o nicku Dariusz-Polska, który... uparcie na przemian komentuje, że "Hura", "Super" i "Znakomicie".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...