Znany dziennikarz muzyczny został zamordowany? "To wielka strata, niesprawiedliwa"

Paweł Luciński był związany z Radiem Gdańsk od 1997 roku (zdj. z 2004 r.).
Paweł Luciński był związany z Radiem Gdańsk od 1997 roku (zdj. z 2004 r.). Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
Dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk Paweł Luciński nie żyje. Mężczyzna miał 49 lat. Policjanci, którzy zajęli się sprawą jego śmierci podejrzewają, że padł ofiarą zabójstwa. Zatrzymano w związku z tym 34-letnią kobietę.


Według informacji RMF FM, w sobotę jakiś czas po godz. 19 w jednym z mieszkań na Żabiance znaleziono ciało mężczyzny. – Przed godz. 23 policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę. Sprawa jest prowadzona w kierunku zabójstwa – poinformowała asp. Karina Kamińska z komendy miejskiej policji w Gdańsku. Zatrzymana kobieta miała "partnerskie relacje" z Pawłem Lucińskim.

Na chwilę obecną policja nie zdradza szczegółów sprawy. Zapewnia, że na tym etapie postępowania "nie jest wykluczona żadna z wersji zdarzenia, w tym także zabójstwo". Sekcja zwłok 49-letniego mężczyzny ma się odbyć w niedzielę lub w poniedziałek rano i to od jej wyników zależy dalszy rozwój sprawy. Według pierwszych oględzin zwłok mężczyzna miał na plecach ranę - nie wiadomo, czy śmiertelną.

Paweł Luciński był dziennikarzem muzycznym Radia Gdańsk od 22 lat. Słuchacze mogli go najbardziej kojarzyć z prowadzenia audycji "Muzyczna Strefa Radia Gdańsk", w której puszczał wybrane przez siebie utwory. 49-latek był wielkim fanem m.in. zespołu U2 i Beatlesów.

Z dziennikarzem pożegnali się na Twitterze jego współpracownicy. "Paweł, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Bardzo" – czytamy na profilu Radia Gdańsk.


– Nie żyje Paweł Luciński, dziennikarz Radia Gdańsk. Zasłużony radiowiec. To wielka strata. Niesprawiedliwa. Odszedł nagle, niespodziewanie. Łączę się w bólu z jego najbliższymi – powiedział naTemat dziennikarz Kamil Wróblewski z TOK FM.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"