TVP Info zmieniła sens transparentu z marszu LGBT. Internauci nie dali się oszukać

TVP Info w artykule o marszu LGBT w Paryżu zmieniła tłumaczenie jednego z transparentów. (Zdjęcie poglądowe).
TVP Info w artykule o marszu LGBT w Paryżu zmieniła tłumaczenie jednego z transparentów. (Zdjęcie poglądowe). Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Sobotni marsz LGBT w Paryżu nie umknął uwadze portalu TVP Info. Na stronie opublikowano artykuł, w którym zmieniono jednak treść jednego z transparentów, prezentowanych podczas zgromadzenia w stolicy Francji. Tekst już zniknął, ale w internecie wciąż krążą screeny.


W materiale na tvp.info opublikowano zdjęcia transparentów z manifestacji LGBT w Paryżu. Jeden z nich przedstawiał czerwone sylwetki osób, zawieszone na szubienicach. Nie zabrakło też wymownych haseł, m.in. "S'aime n'est pas un crime" (Kochanie nie jest przestępstwem) i "La peine de mort est homophobe" (Kara śmierci jest homofobiczna). 

W marszu jechała specjalna ciężarówka, na której umieszczono wspomniane sylwetki. Miała ona zwrócić uwagę na problem kary śmierci za homoseksualizm.

Pierwsze hasło na łamach tvp.info przetłumaczono poprawnie, jednak całkowicie zmieniono sens drugiego. W artykule stwierdzono, że zdanie "La peine de mort est homophobe" oznacza "Kara śmierci za homofobię".

Błąd w tłumaczeniu szybko zauważyli internauci. W mediach społecznościowych pojawiają się screeny z częścią artykułu, który na stronie tvp.info nie jest już dostępny.


"Myślicie, że to nieuctwo, czy świadoma manipulacja?" – zastanawiał się jeden z użytkowników Twittera. " Kwestię nieuctwa dopuściłabym tylko wtedy, gdyby zaraz obok nie było postaci z tęczą na tułowiu, nie trzeba znać francuskiego, by zrozumieć kolorki – czytamy w innym komentarzu.
źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ