Kolejna gwiazda PiS ma kłopoty w PE. Rafalska blokowana jako kandydatka do ważnej funkcji

Elżbieta Rafalska może nie zostać szefową Komisji Zatrudnienia. Sprzeciwia się temu Europejska Konfederacja Związków Zawodowych.
Elżbieta Rafalska może nie zostać szefową Komisji Zatrudnienia. Sprzeciwia się temu Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Elżbieta Rafalska została wystawiona przez frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jako kandydatka na stanowisko szefowej w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Tę kandydaturę od tygodnia próbuje zablokować Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Powodem jest to, iż Rafalska jest - jak to określono - "konserwatystką od Kaczyńskiego".


Tylko patrzeć, jak PiS znów będzie musiał połknąć żabę i pogodzić się z kolejną klęską. Ważą się losy Elżbiety Rafalskiej jako kandydatki na stanowisko szefowej Komisji Zatrudnienia. Rafalska została wyznaczona na to stanowisko z ramienia frakcji EKR, do której należy PiS. Może się okazać, że to za mało, by zostać szefem komisji w europarlamencie.

Jak dowiedział się portal wp.pl, Europejska Konfederacja Związków Zawodowych od tygodnia proponuje zablokować tę kandydaturę. Powód z pozoru wygląda na mało merytoryczny, ale może się okazać miażdżący. Rafalską nazwano "konserwatystką od Kaczyńskiego". EKZZ zapowiada, że uczyni wszystko co możliwe, by polska polityk nie objęła stanowiska.

Byłaby to kolejna klęska PiS. Wcześniej blokując kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa KE politycy "dobrej zmiany" doprowadzili do tego, że fotel ten przypadł krytycznej wobec PiS Niemce Ursuli von der Leyen. W środę okazało się, że Zdzisław Krasnodębski nie zostanie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ