Kolejna gwiazda PiS ma kłopoty w PE. Rafalska blokowana jako kandydatka do ważnej funkcji

Elżbieta Rafalska może nie zostać szefową Komisji Zatrudnienia. Sprzeciwia się temu Europejska Konfederacja Związków Zawodowych.
Elżbieta Rafalska może nie zostać szefową Komisji Zatrudnienia. Sprzeciwia się temu Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Elżbieta Rafalska została wystawiona przez frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jako kandydatka na stanowisko szefowej w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Tę kandydaturę od tygodnia próbuje zablokować Europejska Konfederacja Związków Zawodowych. Powodem jest to, iż Rafalska jest - jak to określono - "konserwatystką od Kaczyńskiego".


Tylko patrzeć, jak PiS znów będzie musiał połknąć żabę i pogodzić się z kolejną klęską. Ważą się losy Elżbiety Rafalskiej jako kandydatki na stanowisko szefowej Komisji Zatrudnienia. Rafalska została wyznaczona na to stanowisko z ramienia frakcji EKR, do której należy PiS. Może się okazać, że to za mało, by zostać szefem komisji w europarlamencie.

Jak dowiedział się portal wp.pl, Europejska Konfederacja Związków Zawodowych od tygodnia proponuje zablokować tę kandydaturę. Powód z pozoru wygląda na mało merytoryczny, ale może się okazać miażdżący. Rafalską nazwano "konserwatystką od Kaczyńskiego". EKZZ zapowiada, że uczyni wszystko co możliwe, by polska polityk nie objęła stanowiska.

Byłaby to kolejna klęska PiS. Wcześniej blokując kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa KE politycy "dobrej zmiany" doprowadzili do tego, że fotel ten przypadł krytycznej wobec PiS Niemce Ursuli von der Leyen. W środę okazało się, że Zdzisław Krasnodębski nie zostanie wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"