Sukces Biedronia w PE. Przez połowę kadencji będzie szefem ważnej komisji

Biedroń obejmie w połowie kadencji szefostwo nad komisją FEMM.
Biedroń obejmie w połowie kadencji szefostwo nad komisją FEMM. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Robert Biedroń pochwalił się na Twitterze sukcesami Wiosny w Parlamencie Europejskim. Lider partii w połowie swojej kadencji zostanie szefem komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia. A już teraz Biedroń obejmuje stanowisko wiceprzewodniczącego.


Z informacji przekazanych właśnie przez Roberta Biedronia na Twitterze wynika, że europoseł zasiądzie też w Komisji Budżetowej (BUDG) oraz Komisji Spraw Zagranicznych (AFET). "Zabieramy się do pracy" – zapowiedział lider Wiosny.Sylwia Spurek będzie pracowała w Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) i Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI). Ostatni z europosłów partii Łukasz Kohut pojawi się w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) oraz Komisji Kultury i Edukacji (CULT).

Po wyborach majowych do europarlamentu, w których Wiosna uzyskała zaledwie 6 proc., Biedroń zapewniał, że nie przyjmie mandatu europosła. Jak widać jednak na załączonym obrazku, lider partii obietnicy nie dotrzymał. Zapowiada jednak, że zamierza dobrze wykorzystać miejsce w PE.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu