Podczas konwencji PiS trwała inna impreza. Mieszkańcy Katowic "świętowali" 2 urodziny zepsutych schodów

Konwencja PiS nie była jedynym wydarzeniem, które w weekend odbywało się w Katowicach. Mieszkańcy stolicy Śląska zorganizowali na dworcu imprezę urodzinową. "Świętowali" drugą rocznicę awarii schodów ruchomych. Był tort, świeczki i szampan.


W samo południe na dworcu w Katowicach odbył się happening przypominający akcje Pomarańczowej Alternatywy. Mieszkańcy uroczyście uczcili drugą rocznicę awarii schodów ruchomych. Dlaczego wybrali taką formę zwrócenia uwagi na problem niewygody, a czasem wręcz zagrożenia dla bezpieczeństwa podróżnych? Organizatorki i organizatorzy tłumaczą, że poważne argumenty nie przemawiają do PKP, bo remontu schodów jak nie było, tak nie ma.Tymczasem podróżni muszą dźwigać bagaż idąc po stromych schodach. – Schody, po których jesteśmy teraz zmuszeni poruszać się codziennie, są przede wszystkim bardzo niebezpieczne. Są bardzo strome. Ostatnio na moich oczach pan, któremu bardzo się spieszyło, popchnął starszą panią, a ta o mało nie spadła z tych schodów – mówi portalowi Silesia24.pl prof. Irma Kozina.


Inicjatorem happeningu na katowickim dworcu jest Jacek Malinowski, który prowadzi na Facebooku stronę "Czy schody na dworcu w Katowicach są już naprawione?". Fanpejdż śledzi 5,6 tys. osób.

Czy PKP planuje coś zrobić z zepsutymi od 2 lat schodami? – Przygotowywana jest dokumentacja projektowa dotycząca demontażu i wymiany schodów ruchomych na dworcu w Katowicach. Termin realizacji inwestycji to 25 tygodni od daty podpisania umowy. Rozpoczęcie prac planowane jest w lipcu – zapewnia Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z PKP. Nie wiadomo jednak konkretnie kiedy.

źródło: silesia24.pl, Czy schody na dworcu w Katowicach są już naprawione? (fb)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy