Politycy PiS już nie potrzebują dziennikarzy? Krasnodębski sam zrobił wywiad z Szydło

Z Beatą Szydło rozmawiał... Zdzisław Krasnodębski.
Z Beatą Szydło rozmawiał... Zdzisław Krasnodębski. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Od miesięcy mówi się, że państwowe służą PiS jako narzędzie propagandy, ale to, co stało się w Polskim Radiu przechodzi wszelkie granice. I nie wiadomo, czy współczuć pracownikom, czy słuchaczom radia. PiS uznał, że ci pierwsi są zbędni, a wywiad ze świeżo upieczoną europosłanką Beatą Szydło przeprowadził... jej kolega z PiS Zdzisław Krasnodębski.


"Konfrontacja idei" - tak nazywa się audycja Polskiego Radia, w której w rolę dziennikarza wcielił się europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Zdzisław Krasnodębski. Już sam fakt, że polityk wystąpił zamiast dziennikarza jest niepokojącym sygnałem dla wolności i niezależności mediów, ale mówi się, że w mediach publicznych te wartości już nie obowiązują. Gościem Krasnodębskiego nie był jednak dziennikarz, czyli nie zastosowano tu pewnego rodzaju odwróconej formuły dyskusji. Europoseł PiS gościł innego polityka z swojej partii - była premier, a obecnie eurodeputowaną PiS - Beatę Szydło. Czy to dobrze, że polityk jednej partii prowadzi wywiad z innym politykiem tej samej partii? Odpowiedzią może być ten jeden fragment wywiadu.

Beata Szydło: Strasburg kojarzy mi się z debatą w PE i moim ówczesnym wystąpieniem. (...) Ja to często określałam, że zostałam wezwana na dywanik i mam nadzieję, że udało mi się odwrócić wtedy bieg spraw.
Zdzisław Krasnodębski: Pamiętam, to było znakomite przemówienie.
Beata Szydło: Dziękuję bardzo.
Zdzisław Krasnodębski: Wszyscy oczekiwali czegoś innego, pani zaprezentowała się jako dobra Europejka.

Nic więc dziwnego, że pod postem radia, które poinformowało o wywiadzie, pojawiło się mnóstwo komentarzy oburzonych Polaków, którzy nie mogli uwierzyć w to, co zrobiło medium.


źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie