Na zdjęciach PiS z Węgrowa tego nie zobaczysz. Podest Szydło rozbudził fantazję internautów

Podium Beaty Szydło stało się obiektem kpin w internecie.
Podium Beaty Szydło stało się obiektem kpin w internecie. Fot. Twitter.com / @TomaszWolf
PiS powtarza ciągle, że jest partią dla zwykłych ludzi. To jak to się dzieje, że jego przedstawiciele są witani niczym królowie lub co najmniej magnaci? Widać to było w Węgrowie podczas wizyty Beaty Szydło. Lokalni działacze i samorządowcy przygotowali dla niej specjalny podest. Chyba tylko po to, żeby była premier nie pobrudziła sobie butów. Podest widzieli tylko mieszkańcy Węgrowa, bo nie było go widać na żadnym ze zdjęć Prawa i Sprawiedliwości, którymi pochwalono się w internecie.


Beata Szydło pojechała do Węgrowa spotkać się z mieszkańcami miasta i zatrzeć jakoś pamięci niedawną wizytę opozycyjnej konkurencji z Bartoszem Arłukowiczem na czele. W związku z tym stanęła na niebieskim podeście i wygłosiła przemówienie o... politykach i ich ciężkiej pracy.

Bardzo szybko na jej przemówienie zareagowali internauci. Nie chodziło im jednak o to, co powiedziała była premier, ale o wspomniany, niewielki podest, z którego przemawiała. Od razu pojawiły się komentarze, że Szydło zabrakło jeszcze berła i czerwonego dywanu – tak "skromnie" zaprezentowała się przedstawicielka obozu władzy. Sztabowcy PiS zrozumieli, że położenie premier czegoś na wzór materaca gimnastycznego, tylko po to najprawdopodobniej, żeby ta nie pobrudziła sobie butów, było wizerunkową klapą. Dlatego każde ze zdjęć z Węgrowa z Beatą Szydło, które opublikowano w mediach społecznościowych partii, było pieczołowicie wykadrowane. Wszystko po to, żeby nie widać było dziwacznego podium. Internauci i dziennikarze szybko podchwycili zabieg cenzorski PiS i postanowili, że o podeście Beaty Szydło wyborcy szybko nie zapomną. Powstały memy i teorie spiskowe, które opowiadają jak podest znalazł się na rynku w Węgrowie. Niektórzy zwrócili też uwagę, że politycy PiS mają dużą sympatię do podestów, drabinek i podium. Szczególnie upodobał sobie je podczas przemówień prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ