Bez aborcji i związków partnerskich. Schetyna pozbawia lewicę złudzeń na temat programu

Grzegorz Schetyna ujawnił szczegóły o negocjacjach z PSL i kampanii przed wyborami.
Grzegorz Schetyna ujawnił szczegóły o negocjacjach z PSL i kampanii przed wyborami. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Koalicja wyborcza ma się ukształtować do końca przyszłego tygodnia. Tak wynika z wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który w Radiowej Trójce mówił o negocjacjach z PSL. Lider Platformy Obywatelskiej nie pozostawił też złudzeń i wskazał, co na pewno nie znajdzie się w kampanii Koalicji Obywatelskiej.


– Rozmawiałem z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wczoraj, jestem umówiony jeszcze dzisiaj. Nie jest blisko porozumienia, wymaga to otwartości jeżeli chodzi o program – mówił Grzegorz Schetyna w Radiowej Trójce.


– Nie ma akceptacji PSL na ten poprzedni skład. Chodzi o obecność lewicy. Pojawiły się wątpliwości, ale one są poza debatą i poza kwestią. Nowoczesna i Inicjatywa Polska są częścią Koalicji Obywatelskiej – dodawał polityk.

Podczas audycji nie zabrakło wątków o programie, z którym wyjdzie do wyborców Koalicja Obywatelska. Schetyna był pytany o to, czy w kampanii znajdzie się miejsce na związki partnerskie i liberalizację prawa do aborcji. – Absolutnie nie będzie. Wszyscy członkowie muszą przyjąć zasady programowe, które będziemy podzielać. Musimy mówić jednym głosem o zasadach programowych – przekonywał.

W dniach 12-13 lipca w Warszawie odbywa się forum programowe Koalicji Obywatelskiej. Podczas wydarzenia zaplanowano dyskusje dotyczące najbardziej istotnych kwestii, m.in. edukacji, polityki społecznej, gospodarki i praworządności. 

źródło: Radiowa Trójka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki