Ta strona to perła internetu. Listy najlepszych piosenek i muzyków wszech czasów z każdej kategorii

DigitalDreamDoor.com to istniejący od 2003 roku serwis internetowy, na którego stronach publikowane są listy najlepszych piosenek, albumów oraz wykonawców. Na liście 100 najlepszych artystów rockowych 1 miejsce zajął zespół The Beatles
DigitalDreamDoor.com to istniejący od 2003 roku serwis internetowy, na którego stronach publikowane są listy najlepszych piosenek, albumów oraz wykonawców. Na liście 100 najlepszych artystów rockowych 1 miejsce zajął zespół The Beatles Fot. Parlophone Music Sweden / Wikimedia Commons / CC BY 3.0
Wśród tematów często pojawiających się podczas tzw. small talk znajduje się muzyka. Nieraz zdarza się przecież, że ktoś skomentuje grającą w lokalu muzę albo zapyta, czy rozpoznajemy dany utwór. Być może przy okazji nam również coś wpadnie w ucho i będziemy mieli ochotę na więcej. Tylko jak odnaleźć się w bogatym świecie muzyki?


Spróbujmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jakie są obecnie największe gwiazdy popu? Które albumy wypada kupić, aby mienić się kimś, kto faktycznie posmakował tego, co najlepsze w danym gatunku? Który z gitarzystów uchodzi za niedoścignionego mistrza tego instrumentu? Wbrew pozorom nie jest łatwo odpowiedzieć na te i inne pytania.

Trudności wynikają przede wszystkim z bardzo bogatego historycznie dorobku rynku muzycznego, a także niesłychanej dynamiki, której on podlega, co sprawia, że dziś na świeczniku są ci wokaliści, a za parę miesięcy hitami stają się już utwory innych wykonawców. O tym, co w trawie piszczy, powie serwis DigitalDreamDoor.com.
Portal rankingowy, bo to chyba najlepiej oddające jego zawartość określenie, otworzył swoje podwoje w globalnej wiosce w sierpniu 2003 roku. Założył go w ramach hobby Lewis Carlock. Amerykanin z północnej Florydy postawił sobie jeden cel – stworzyć najbardziej wiarygodne i miarodajne rankingi w świecie muzyki.

Teraz strona, której edycją zajmuje się hobbystycznie ponad 50 redaktorów, zawiera przeszło 200 rankingów muzycznych (i nie tylko) regularnie aktualizowanych w oparciu o komentarze i sugestie internautów. Jednak to ostatecznie od redaktora uznanego za eksperta w danym temacie zależy kształt publikowanych czy modyfikowanych list.


Pod tym adresem w sieci znajdziemy więc listy najlepszych piosenek, albumów oraz wykonawców takich gatunków jak rock, blues, jazz i innych. Od pewnego czasu portal zamieszcza też rankingi najlepszych filmów, książek czy gier video. Cała idea sprowadza się do tego, by internauta mógł szybko wyłuskać arcydzieła tzw. kultury popularnej.
Popularność, a także wiarygodność serwisu DigitalDreamDoor.com jest na tyle duża, że dziennikarze, krytycy czy pijarowcy niekiedy podpierają się dostępnymi na jego stronach rankingami, aby podkreślić wielkość czy rozpoznawalność określonego artysty. W końcu wysokie miejsce na liście wykonawców wszech czasów zawsze dobrze się sprzedaje.

Serwis prowadzi też własne forum, na którym odwiedzający stronę dyskutują o zawartości portalu, sugerują zmiany w rankingach czy składają propozycje utworzenia zupełnie nowych list. Większość rankingów zamyka się w 100 pozycjach, natomiast niektóre w reakcji na apele fanów są poszerzane do 200 miejsc oraz wzbogacane o tzw. wyróżnienia.

Lewis Carlock oczywiście podkreśla, że listy nie są "oficjalne", nie należy ich zatem traktować jako prawdy objawionej. – Wiem, że nikt nie odbiera tak samo muzyki, więc nie ma czegoś takiego jak idealna lista i nigdy nie będzie. Jednak próba dążenia do nieosiągalnego celu może być zabawna i pouczająca, choć to niekończąca się misja – pisze twórca serwisu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
SKANDAL PODCZAS NOCNYCH GŁOSOWAŃ
DAD:HERO 0 0Wyniósł się z rodziną na środek Bałtyku. Jak polskiemu blogerowi żyje się na dalekiej Północy?
0 0Szara, zmęczona skóra pozbawiona blasku? Są na to sposoby
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Zniszczony dowód? To niewiarygodne, co podkomisja Macierewicza zrobiła z Tu-154M nr 102
POLECAMY 0 0Uczeń jak mistrz. Oto poseł, który zastąpił Piotrowicza i kroczy jego ścieżką
INN:Poland 0 0Tyle wart jest sukces Tuska. W nowej pracy może wynegocjować więcej
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
POLECAMY 0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Fizycy mogli trafić na ślad nowej, piątej siły w przyrodzie. Wyjaśniamy, dlaczego to ważne
SPRAWDZAMY 0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"