Brudziński chciał wytknąć kłamstwo Schetynie. Ale pokazał, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem

Joachim Brudziński zarzucił Platformie Obywatelskiej kłamstwo ws. podniesienia wieku emerytalnego.
Joachim Brudziński zarzucił Platformie Obywatelskiej kłamstwo ws. podniesienia wieku emerytalnego. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Joachim Brudziński zwrócił uwagę na słowa Grzegorza Schetyny dotyczące podniesienia wieku emerytalnego za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Powołał się na program PO dostępny na stronie internetowej partii. Czytamy w nim, że należy podnieść wiek emerytalny. Ale kluczem jest "dobrowolność".


"Nikt Ci tyle nie da ile Ci PO kłamliwie obieca! Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że 'należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego'. Dzisiejsza konwencja to kolejne puste obietnice" – czytamy w tweecie Brudzińskiego.

Jednak nie chodziło o samo podniesienie wieku emerytalnego, a "dobrowolność", o czym można także przeczytać w nowym programie PO. Można spierać się więc jedynie o rozłożenie akcentów. Podczas forum programowego Schetyna położył nacisk na błąd, jakim był brak "dobrowolności" przy wprowadzaniu podwyższonego wieku emerytalnego.

Na stronie PO w zakładce program jest natomiast fragment o Platformie dla seniorów. "Na pytanie czy podniesiemy z powrotem wiek emerytalny odpowiedź jest jasna: Oczywiście, że należy powrócić do projektu podniesienia wieku emerytalnego, ale system ten będzie miał charakter dobrowolności.


Reforma emerytalna była jedną z najważniejszych reform rządu PO-PSL, która była świadectwem odpowiedzialności I prawdziwej troski ówczesnych władz o przyszłość Polski I Polaków" – czytamy.

Co jeszcze na Forum Programowym
W ramach Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej (12-13 lipca) odbędzie się 50 paneli. Podczas wydarzenia zaplanowano dyskusje dotyczące najbardziej istotnych kwestii, m.in. edukacji, polityki społecznej, gospodarki i praworządności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"