Tragedia we Włoszech. Ciało polskiego alpinisty znalezione w 25-metrowej szczelinie

Ciało polskiego alpinisty znaleziono w rejonie masywu Breithorn. Mógł tam zejść tylko jeden ratownik.
Ciało polskiego alpinisty znaleziono w rejonie masywu Breithorn. Mógł tam zejść tylko jeden ratownik. Fot. Twitter.com / @cnsas_official
Tragedia w rejonie masywu Breithorn w Alpach Pennińskich. Znaleziono tam ciało polskiego alpinisty, który wpadł do wąskiej szczeliny. Włoscy ratownicy pracowali w trudnych warunkach, ale w końcu udało im się dotrzeć do miejsca, gdzie ujawniono zwłoki mężczyzny.


O śmierci polskiego alpinisty informuje m.in. agencja ANSA. Szczelina, do której wpadł mężczyzna ma około 25 metrów głębokości i znajduje się na wysokości 3900 metrów nad poziomem morza. Niestety, akcja ratunkowa prowadzona przez włoskie służby zakończyła się tragicznie. Na miejscu znaleziono ciało Polaka.


Jest nagranie z akcji ratunkowej
Włoscy ratownicy pokazali w sieci nagranie z miejsca, gdzie znalazł się alpinista. Szczelina okazała się bardzo wąska, przez co akcja była prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Poszukiwań nie ułatwiał też silny wiatr oraz ukształtowanie terenu – wiele szczelin jest stale zasypanych śniegiem.
źródło: ANSA
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"