Ile za koncert biorą Doda, Górniak, Nosowska, Krawczyk, Popek i in.? Oto cenniki polskich gwiazd

Fot. Instagram.com/express_av/
W ramach celebrowania lata chciałbyś zorganizować koncert plenerowy ukochanego wykonawcy? Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje tego rodzaju przyjemność – oto stawki koncertowe rodzimych artystów z kategorii "znani i lubiani".


Kamil Bednarek
Stawka wynosi 40 000 zł netto. Uwzględnia występ tego świetnego piosenkarza reggae wraz z zespołem.

Uwaga: musisz doliczyć tutaj jeszcze koszt zakwaterowania całej ekipy w standardzie minimum trzygwiazdkowym (osiem pokojów dwuosobowych i dwie "jedynki").

Big Cyc
Marzysz o solidnej porcji punkowo-kabaretowych doznań? W tym przypadku wystarczy kwota 25 000 zł + VAT.

Dojdzie do tego koszt noclegów dla dwunastu osób (osiem z nich musi nocować solo, do tego dwa pokoje dwuosobowe).

Uwaga: zespół nie wymaga od publiczności, aby ta skandowała "Jeb*ć PiS"!

Czarno–Czarni
A może wolisz niefrasobliwą zabawę w oldskulowym stylu swingowo-rockowym?

Tak więc nic, tylko zapraszać tę kapelę, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna (tak więc luz i poczucie humoru jest gwarantowane).

Tutaj stawka wynosi 16 000 zł plus opodatkowanie oraz noclegi; również dla dwunastu osób, z których osiem będzie spało pojedyńczo, natomiast cztery zadowolą się "dwójkami".

Doda
Są na tym świecie osoby uważające, że królowa jest tylko jedna. Gdybyś chciał uszczęśliwić ową grupę plenerowym występem Doroty Rabczewskiej, musiałbyś przygotować 36 000 zł.

Dużo? Mało? Musisz ocenić to we własnym sumieniu. Na pocieszenie zaznaczamy, że mowa tu o kwocie brutto.

Golec uOrkiestra
OK, znamy osoby, na które jakkolwiek pojęta muzyka góralska działa gorzej, niż gluten i tłuszcz wieprzowy na Annę Lewandowską.

Jeżeli jednak lubisz bawić się przy dźwiękach łączących brzmienia etniczne z najogólniej pojętym popem, możesz zamówić występ Golców za jedyne 55 000 zł netto.

Do tego dojdzie m. in. minimum trzygwiazdkowe zakwaterowanie zespołu i ekipy technicznej. Mowa tu o szesnastu osobach, z których dziesięć musi spać pojedynczo. Do tego dochodzi obiad oraz szwedzki stół przed koncertem.

Występ potrwa 75 minut. Uwaga: bisy są dodane w gratisie.

Edyta Górniak
Plenerowy występ naszej nadwiślańskiej divy? Takie marzenie masz szansę spełnić już za 50 000 zł netto.

Pani Edyta zaśpiewa w towarzystwie czterech muzyków, natomiast powyższa kwota obejmuje wszelakie koszta poza noclegami, montażem sceny oraz kwestiami technicznymi, takimi jak oświetlenie i nagłośnienie.

Krzysztof Krawczyk
W przypadku tego wybitnego artysty również po swojej stronie będziesz miał sprawy tak przyziemne, jak sprzęt nagłaśniający oraz zapewnienie noclegów (w tym wypadku: apartament dwuosobowy, trzy "dwójki" i taka sama ilość "jedynek").

Na samo honorarium będziesz musiał przeznaczyć 25 000 zł (kwota obejmuje już koszt dojazdu), ale naszym zdaniem trudno o lepsze spożytkowanie takiej kwoty. Krzysztof Krawczyk rules!

Katarzyna Nosowska/ Hey
W krótkich, żołnierskich słowach: wydajesz 50 000 zł netto, zapewniasz noclegi czternastu osobom (w grę nie wchodzi nic poniżej czterech gwiazdek) i uwzględniasz wydatki drobne (catering, ZAIKS itd.) i już możesz posłuchać jednych z najlepszych polskich rzeczy, jakich tylko posłuchać można.

Piersi
Wydatek: 32 000 zł netto. Weź poprawkę na to, że za takie pieniądze otrzymujesz obsługę kompleksową: od kosztów transportu, aż po wypasioną oprawę sceniczną, uwzględniającą m. in. telebim, na którym będą emitowane dowolne materiały wizualne.

Jesteś skąpcem, który chce wydać 2000 zł mniej? W porządku, Piersi przyjadą do ciebie bez owego telebimu.

Kwestia noclegów: będziesz musiał zapewnić dach nad głową od 11 do 13 osób w odpowiedniej konfiguracji (4 lub 5 pokojów dwuosobowych i trzy "jedynki" z dużymi łóżkami).

Andrzej Piaseczny
Tutaj sprawy mają się tak: występ pana Andrzeja (plenerowy, otwarty dla publiczności i trwający 70 minut + ewentualne bisy) to wydatek równy 35 000 zł netto. Do tego dojdzie hotel dla 15 osób, oraz kwestie związane z oświetleniem i nagłośnieniem.


Jeżeli zapytasz, czy warto zapłacić taką kwotę, owo pytanie potraktujemy jako retoryczne, bo naszym zdaniem to okazja dziesięciolecia.

Popek
Co w sytuacji, gdy nie lubisz ani popu, ani rocka? Możesz zaprosić Pawła "Popka" Mikołajuwa, znanego i z naprawdę ostrej twórczości raperskiej, i walk MMA.

Artysta wystąpi w DJ-em Omenem, biorąc za to 20 000 zł. Wydarzenie potrwa 60 minut, ty wcześniej będziesz musiał zatroszczyć się o trzy pokoje hotelowe oraz pokrycie tzw. kosztów dodatkowych.

Uwaga: wszystkie prezentowane przez nas informacje nie stanowią oferty handlowej, należy traktować je wyłącznie poglądowo-ciekawostkowo-rozrywkowo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
The Farm 0 0Ta restauracja sprawia, że dla stołecznego łasucha wypad na Warmię i Mazury... przestaje mieć sens
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko