Pomnik Jana Pawła II wrócił do Lichenia. Już bez oskarżanego o pedofilię ks. Makulskiego

Z rzeźby stojącej przed sanktuarium w Licheniu usunięto klęczącą postać księdza Makulskiego.
Z rzeźby stojącej przed sanktuarium w Licheniu usunięto klęczącą postać księdza Makulskiego. Fot. Tomasz Wiech / Agencja Gazeta
Przed sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ponownie stanął pomnik papieża Jana Pawła II. Tym razem jednak nie będzie już klęczącej figury kustosza sanktuarium. Postać księdza Makulskiego usunięto po filmie braci Sekielskich o aferze pedofilskiej w polskim Kościele.


Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest jednym z bohaterów filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", choć słowo bohater niezbyt dobrze określa tę postać. W filmie przedstawiany jest jako pedofil, Tomasz Sekielski dotarł do świadków świadczących przeciwko księdzu.

Po premierze filmu ksiądz Eugeniusz Makulski, budowniczy bazyliki w Licheniu, który miał wielokrotnie gwałcić jednego z chłopców, został odsunięty od działalności duszpasterskiej. Księża marianie wydali też oświadczenie, że kapłanem zajęła się Stolica Apostolska. Przed sanktuarium wciąż jednak stał pomnik przedstawiający klęczącego przed Janem Pawłem II kustosza, wręczającego papieżowi makietę świątyni.

Do czasu. W końcu rzeźbę usunięto, zmodyfikowano i właśnie wróciła na dziedziniec. Ale już bez klęczącego księdza. Jak informuje portal Onet, przedstawiciele sanktuarium nie chcą szerzej komentować sprawy.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"