Kuriozalny pomysł wojewody pomorskiego. Drelich uroczyście otworzył... wejście na plażę

Wojewoda pomorski otworzył wejście na plażę
Wojewoda pomorski otworzył wejście na plażę Fot. Facebook.com/PUWGdansk
Politycy uwielbiają przecinać wstęgi na otwarciach. Nowych biurowców, szkół, ulic, czegokolwiek. Zwyczaj sięga czasów epoki słusznie minionej. Reprezentujący rząd PiS wojewoda pomorski przebił jednak wszystkich poprzedników. Dariusz Drelich oficjalnie otworzył... wejście na plażę. Kpinom z polityka "dobrej zmiany" nie ma teraz końca.


"Tymczasem w Jantarze" – tak zaczyna się post Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. "Nowe chodniki, mała architektura i infrastruktura. Ponad stumetrowy odcinek do plaży otwarty. Uroczyste otwarcie w gminie Stegna nowego wejścia z udziałem Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego" – czytamy dalej. Zdjęcie jednak mówi więcej niż tysiąc słów."Wojewoda z PiS odkrył, że w Polsce są plaże i można na nie wejść! Władza ma sukces! Nowy program wejście plus działa!"– komentuje na Twitterze Sławomir Neumann, który pochodzi z Pomorza. "Zaraz odkryje parawany i zrobią program parawan plus. Powiedzieć dzban to nic nie powiedzieć" – dodał przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.
Od złośliwego komentarza nie mógł się też powstrzymać Roman Giertych. "Ciągle nie zostały jeszcze otwarte wejścia w góry, do lasu i nad rzeki. Każdy wojewoda, a nawet starosta może sobie coś otworzyć" – napisał u siebie na profilu.Przypomnijmy, że pierwszy raz wojewoda Drelich ogólnopolski "rozgłos" zyskał w sierpniu 2017 roku. Wtedy, gdy w pogardliwych słowach odmówił skierowania pomocy dla dotkniętego kataklizmem Rytla. – Do zbierania gałęzi, do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska – stwierdził przedstawiciel rządu PiS na Pomorzu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ