"Wiem, jesteś, Danuto na wojnie". Mazurek napisał do Holeckiej list otwarty

Robert Mazurek, dziennikarz sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością nie zostawił suchej nitki na "Wiadomościach" TVP.
Robert Mazurek, dziennikarz sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością nie zostawił suchej nitki na "Wiadomościach" TVP. Fot. Screen z RMF FM
Robert Mazurek, znany z anteny RMF FM, ale też i wcześniej z publikacji między innymi w tygodniu "Sieci" braci Karnowskich, napisał otwarty list do prezenterki "Wiadomości" i szefowej tego programu Danuty Holeckiej. Odniósł się w nim do propagandy publicznego nadawcy.


"W tępej propagandzie sukcesu jesteście gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy. Tyle że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono" – napisał Robert Mazurek w liście otwartym, jaki ukazał się na łamach "Rzeczpospolitej". "Przecież to horrendum z arsenału propagandy totalitarnej! Na Boga, jak wam nie wstyd?!" – dodał. Mazurek wytłumaczył, dlaczego zwrócił się do Holeckiej na ty. Przypomniał, że rozmawiali wcześniej kilka razy i byli po imieniu. Dziennikarz, który prowadzi rozmowy w Radiu RMF FM, a także publikuje w prasie, w tym w tytułach uważanych za bliskie PiS, zadał Holeckiej proste pytanie. "(...) jesteś dziennikarką, prawda? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować" – powątpiewa.

"Wiem, jesteś, Danuto na wojnie, a wtedy nie czas na ironię. Front nie sprzyja ani dobrotliwej ironii, ani złośliwemu szyderstwu, ani wyrafinowanemu sarkazmowi. Nie sprzyja też dystynkcji w rozumowaniu, stąd Dulkiewicz i Trzaskowski muszą się kojarzyć ze zgliszczami, a Bodnar jest złowrogim typem z bachorem - hersztem bandy".

Robert Mazurek: List otwarty do Danuty Holeckiej

Wyjaśnił, dlaczego właśnie teraz zdecydował się na list otwarty. Powodem jest to, że była wcześniej atakowana przez innych. "(…) ja nie cierpię śpiewać w chórze. Nigdy nie ma dobrego czasu, bo używają sobie na was wszyscy, zwłaszcza ci, z którymi mnie nie było, nie jest i – da Bóg – nigdy nie będzie po drodze. Ale to nie znaczy, że mam, że mogę milczeć" – wyjaśnił.


Ojciec Rydzyk o TVP
Mazurek nie jest jedynym, który w ostatnim czasie zwraca uwagę na kompromitujący styl publicznego nadawcy. Zrobił to między innymi ojciec Tadeusz Rydzyk, choć z pozycji radykalnie katolickich. Redemptoryście nie spodobał się dobór programów w TVP. – Nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra – powiedział w zaskakującym tonie w weekend na Jasnej Górze.


– W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT, coś obrzydliwego – uderzył w TVP ojciec Rydzyk.

O Tusku, Stalinie i Hitlerze
Przykłady drewnianej propagandy TVP można wymieniać bez końca. Publiczny nadawca od dawna nie przebiera w środkach w krytyce tych polityków opozycji, których może obawiać się Prawo i Sprawiedliwość.

U szczytu popularności Donalda Tuska w ostatnich miesiącach w materiale "Wiadomości" o byłym premierze pojawiły się kadry z Adolfem Hitlerem i Józefem Stalinem. Powodem była w tym przypadku radość Tuska ze zdobycia Pucharu Polski przez drużynę, której kibicuje.


"W wolnym mieście Gdańsku, gdzie korona w herbie jest, mamy swą drużynę, co się zwie BKS" – napisał były premier na Twitterze, a "Wiadomości" uznały to za przejaw tęsknoty za przedwojenną przeszłością miasta. źródło: "Rzeczpospolita"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...