Biedroń o koalicji na lewicy: "Mam dobrą wiadomość: kończymy rozmowy"

Czy powstanie jeden blok partii lewicowych?
Czy powstanie jeden blok partii lewicowych? Fot. Krzysztof Mazur / Agencja Gazeta
Cały czas nieznane są losy wszystkich opozycyjnych partii przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. Ma się to wyjaśnić w tym tygodniu, kiedy poznamy wyniki rozmów koalicyjnych. Koniec jednych z nich obwieścił w poniedziałek wieczorem na swoim Twitterze Robert Biedroń.


"Mam dobrą wiadomość: kończymy rozmowy po lewicowej stronie o wspólnym starcie do Sejmu i Senatu. Wkrótce ogłosimy szczegóły" – napisał w poniedziałek wieczorem Robert Biedroń. Oznacza to, że rozmowy na lewicy, które rozpoczęły się na początku czerwca, przyniosły rezultaty. Do otwarcia wspólnego, lewicowego frontu zachęcał sam Robert Biedroń podczas jednej z konferencji prasowych. – Jest duża szansa, że powstanie koalicja lewicowa, postępowa. Wiosna, SLD, Razem, Zieloni i jeszcze kilka innych sił politycznych. Rozmowy są zaawansowane – wyznał na początku lipca szef Wiosny. W spójnym bloku lewicowym Biedroń upatrywał możliwość powstania szerszej koalicji na opozycji.

– Być może połączenie się lewicy zmobilizuje innych do przyspieszenia rozmów i doprowadzenia do tego, że powstanie jeszcze większy blok koalicyjny – dodał Biedroń. Czyżby w ten plan wierzyli także pozostali liderzy lewicowych partii? Wszystko okaże się w tym tygodniu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu