Nowe informacje ws. poszukiwań 5-letniego Dawida. Policja komentuje rewelacje tabloidu

Policja zapewnia, że poszukiwania 5-letniego Dawida będą trwały aż do skutku.
Policja zapewnia, że poszukiwania 5-letniego Dawida będą trwały aż do skutku. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
– Sporo informacji nie jest potwierdzonych, powoływanie się na źródła jest dużym nieporozumieniem. Wyniki badań, jeśli chodzi o odzież ojca, nie zostały jeszcze rozpoczęte – podał rzecznik komendy stołecznej w środę przed południem. Policja zakłada zarówno pozytywne, jak i negatywne scenariusze poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego.


W ten sposób KSP odniosła się do doniesień "Faktu" jakoby ws. zaginięcia pięciolatka nastąpił przełom. Według informacji dziennika na ubraniu Pawła Ż. i w jego aucie śledczy mieli znaleźć ślady krwi i moczu dziecka. Informacjom o znalezieniu śladów biologicznych dziecka zaprzeczyła też prokuratura.

Wszystkie warianty ws. pięciolatka są możliwe, hipotez jest kilka, z każdym z dniem kolejne odpadają – ocenił rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak na konferencji prasowej. Policja zapewniła, że poszukiwania trwają i będą prowadzone do skutku.

Warszawska policja zapewniła, że nie ma informacji, która byłaby przez nią zlekceważona, a tych wiadomości napływają setki. Policja powtórzyła apel do wszystkich, którzy widzieli Dawida, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9 w środę pomiędzy godz. 17 a 21 na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Okęciem. Samochód znaleziono, ale najważniejsza jest informacja, którędy dokładnie jechał i gdzie się zatrzymywał.

Policja analizuje materiały
W poniedziałek natomiast nastąpiła zmiana taktyki policji. Skończyło się przeczesywanie terenu, skupiono się na analizie zebranych dowodów. Służby miały też badać ślady ziemi, liści oraz trawy znalezione na ubraniu ojca Dawida.


Policja czeka na zgłoszenia na temat poszukiwanego 5-letniego Dawida, także anonimowe, pod nr tel. Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim: 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można także zadzwonić do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu