Nic dziwniejszego dziś nie zobaczycie. Odbyły się pierwsze mistrzostwa świata w heavy metalowym robieniu na drutach

W Finlandii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w heavy metalowym dzierganiu na drutach.
W Finlandii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w heavy metalowym dzierganiu na drutach. Fot. Facebook / Screen z ESPN UK
Gdyby moja babcia dziergała na drutach przy muzyce Mayhem albo Burzum, pewnie byłbym teraz wełnianym Calvinem Kleinem. Najdziwniejsze mistrzostwa świata odbyły się w Finlandii.


Te zawody to prawdziwa interdyscyplinarna perełka. Uczestnicy musieli dziergać na drutach, jednocześnie skacząc na scenie przy metalowej naparzance. Zwycięzcy, japońska grupa Giga Body Metal, uczyniła z tego prawdziwy teatr, łączący tradycję Kraju Kwitnącej Wiśni – strój, walki sumo – z dzianinowym rzemiosłem.Na heavy metalowych mistrzostwach świata konkurowali ze sobą mieszkańcy dziewięciu państw, w tym Rosji, USA czy wspomnianej Japonii. – Zimą w Finlandii jest bardzo mrocznie, dlatego to może tkwić głęboko w naszych korzeniach. Jesteśmy trochę melancholijni, zupełnie jak muzyka – mówił Mark Pyykkonen, jeden z członków jury.

Pierwsza edycja imprezy skupiła 200 osób, które, co akurat nie dziwi w Finlandii, uwielbiają muzykę metalową. Organizatorzy zapowiedzieli już drugie zawody. Odbędą się latem przyszłego roku.

Źródło: "Fox News"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...