Była współpracowniczka o prezesie PiS: "Okazało się, że jego miękką retorykę zawdzięczamy farmakologii"

Joanna Kluzik-Rostkowska włożyła kij w mrowisko ws. powodów nagłych przemian Jarosława Kaczyńskiego.
Joanna Kluzik-Rostkowska włożyła kij w mrowisko ws. powodów nagłych przemian Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Wiele osób zaskoczyło pogodne usposobienie Jarosława Kaczyńskiego podczas ostatniego wystąpienia, w którym zachęcał do zakończenia wojny polsko-polskiej. Zachowanie prezesa skomentowała na Twitterze Joanna Kluzik-Rostkowska, była szefowa sztabu Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Jej słowa zdradzają czarne kulisy tamtej kampanii.


"Halo PiS? Pamiętacie kampanię prezydencką 2010r? Ja pamiętam. Jarosław Kaczyński deklarował trwałą zmianę (wierzyłam w nią). Skończyła się w wieczór wyborczy. Okazało się, że miękką retorykę JK zawdzięczamy farmakologii. W 2015 była powtórka. Kogo chcecie nabrać po raz trzeci?!" – napisała na Twitterze Joanna Kluzik-Rostkowska. Była szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku wyjawiła zatem, że za potulnym i spokojnym wizerunkiem prezesa PiS stała "farmakologia". Zasugerowała, że podobnie było podczas kampanii w 2015 roku i tak jest teraz.

Joanna Kluzik-Rostkowska nawiązała do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który z ogromnym spokojem zaapelował do opozycji, żeby zakończyć wojnę polsko-polską. Na łamach naTemat.pl zwróciliśmy już uwagę, że zdania prezesa PiS nie podzielają podlegli mu politycy. Na przykład wicemarszałek Senatu Adam Bielan tego samego dnia zaatakował w wywiadzie opozycję i samorządy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...