Polsat schował wywiad z Waszczykowskim. Oficjalnie: z powodu problemów technicznych

Witold Waszczykowski źle mówił w Polsatnews o Ursuli von der Layen. Wywiad wyemitowano z 24-godzinnym opóźnieniem.
Witold Waszczykowski źle mówił w Polsatnews o Ursuli von der Layen. Wywiad wyemitowano z 24-godzinnym opóźnieniem. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
We wtorek wieczorem miał się ukazać na stronie polsatnews.pl wywiad z byłym szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Wywiad nagrano, spisano, strona nie działała. Ukazał się z 24-godzinnym opóźnieniem. Oficjalnie z powodów technicznych, komentatorzy mają jednak inną teorię.


Były minister spraw zagranicznych i europoseł Witold Waszczykowski niemal na bieżąco miał skomentować wybór Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Wywiad przeprowadził Bogdan Rymanowski. Materiał wideo z wywiadem z Waszczykowskim nie został od razu zamieszczony na stronie internetowej Polsat News, a jego tekstowe omówienie usunięto.

Dlaczego? Oficjalnie z powodów technicznych. Za tą wersją przemawia fakt, że co prawda z 24-godzinnym opóźnieniem, ale jednak wywiad został opublikowany. Jest jeszcze jednak inna teoria. Głosi ona, że władze stacji nie chciały robić krzywdy politykom PiS, którzy oficjalnie popierali kandydaturę Ursuli von der Leyen. To, co mówił Waszczykowski nie pasuje jednak to ogólnie przyjętej przez PiS narracji.

"Jeśli w ubiegłym tygodniu mieliśmy jakieś nadzieje, że pani von der Leyen będzie prowadzić jakąś politykę umiarkowaną, to dzisiaj zaproponowała politykę skrajnie lewicową, czerwoną, zieloną" – mówił Waszczykowski. Były minister nie chciał wyznać, czy głosował kandydatkę popieraną oficjalnie przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego.


źródło: press.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...