Instagram ukryje polubienia. Chce zdjąć z nas presję związaną z liczbą lajków

Instagram chce ukryć polubienia pod postami.
Instagram chce ukryć polubienia pod postami. Fot. Pixabay
Aplikacja już wcześniej informowała o możliwych zmianach, które zamierza wprowadzić do serwisu. Tym razem robi to na poważnie. Opcje ukrywania lajków zostały testowo wprowadzone m.in. w Kanadzie i Japonii.


Z ostatnich doniesień wynika, że najnowsza aktualizacja została wprowadzona również w Irlandii, Włoszech, Australii, Nowej Zelandii oraz Brazylii. Jest ona testowa, więc nie wiadomo, czy faktycznie zostanie wprowadzona w życie.

Nowa opcja zakłada, że użytkownicy Instagrama nie będą mogli wyświetlać ilości polubień pod zdjęciami innych userów. Taką możliwość będzie posiadał tylko twórca danego postu. Oczywiście opcja dawania lajków zostanie zachowana.

Instagram wydał już wcześniej oświadczenie w tej sprawie. "Chcemy, aby nasi użytkownicy skupili się na tym, co ktoś opublikował, a nie na tym, ile ktoś otrzymał lajków. Testujemy teraz nową funkcję, zgodnie z którą tylko osoba dodająca zdjęcie będzie mogła zobaczyć liczbę polubień" – czytamy.

Ukrycia liczby polubień domagali się wcześniej m.in. muzyk Kanye West oraz jego żona Kim Kardashian. Rzecznik aplikacji przyznał, że Instagram chciałby "zredukować społeczną presję związaną z lajkami". 

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...