Aplikacje podobne do FaceApp. Służą do postarzania

FaceApp nie jest jedyną aplikacją do zmiany wyglądu.
FaceApp nie jest jedyną aplikacją do zmiany wyglądu. Zrzut ekranu z YouTube.com / ijustinereviews
Świat mediów społecznościowych dosłownie oszalał na punkcie FaceApp. Aplikacja rosyjskich programistów z realistyczną dokładnością potrafi zmienić każdą twarz i ciało. Furorę robi opcja postarzania osoby na zdjęciu. Można w ten sposób dowiedzieć się, jak będzie się wyglądało za 30 czy 50 lat. Ale czy istnieją podobne aplikacje di FaceApp? Sprawdziliśmy to.


Sieć zalała fala przerobiony zdjęć przy pomocy FaceApp. Najpopularniejszą funkcją jest ta, dzięki której można się postarzyć. Niestety apka jest równie popularna, co kontrowersyjna. Akceptując jej politykę prywatności, pozwalamy bowiem nie tylko na wykorzystanie naszych zdjęć, ale całego ogromu prywatnych danych z naszego urządzenia mobilnego.


Face App jest darmowa, na więcej funkcji modyfikowania twarzy pozwala wersja Face App Pro. Ale czy są inne aplikacje, które posiadają podobne lub zbliżone funkcje? Poszukaliśmy ich w sklepach z oprogramowaniem na urządzenia mobline. Udało nam się znaleźć kilka przykładów.


Najprostsze rozwiązania już mamy
Jeśli ktoś chciałby szybko przerobić swoje selfie i nie przeszkadza mu ograniczona ilość dostępnych filtrów i nakładek, to może wykorzystać do tego celu Messengera. Facebookowy komunikator posiada przecież zestaw opcji, które pomogą mienić kształt twarzy, nienaturalnie powiększyć oczy, czy dodać swojemu wizerunkowi kilka gadżetów.


Niektóre smartfony posiadają zainstalowane już podstawowe edytory zdjęć, które również można wykorzystać do edycji selfie. Nie zastąpią one jednak zaawansowanych generatorów efektów lub retuszerów wyglądu.

Dla bardziej zaawansowanych
Kiedy szukamy jednak czegoś, co będzie bardziej wyrafinowane technicznie, to jednym z pierwszych trafów jest aplikacja MSQRD na iOS. Dzięki niej można zamienić się twarzą ze znajomym, zmienić się w zwierzę lub dodać sobie jakiś zabawny gadżet typu hełmofon, noktowizor lub miniaturowy kapelutek.

W aplikacji Face Changer 2 sytuacja jest podobna. Tutaj także można "wymienić" się swoją twarzą ze znajomym, dodać sobie jakiś atrybut lub nakrycie głowy oraz przerobić zdjęcie według własnego upodobania.
Z kolei tym, którym nie odpowiada własna sylwetka mogą nad nią "popracować" w aplikacji Body Editor. To w niej właśnie można stracić kilka kilogramów zmniejszając sobie piwny brzuch lub zbyt grube uda jak również dodać sobie kilka centymetrów majstrując przy całej sylwetce.

A co z postarzaniem się na pokaz?
W tym przypadku też jest alternatywa dla FaceApp. Kiedy jeszcze rosyjska aplikacja była w powijakach na rynku istniał już program postarzający – AgingBooth. Nie jest on tak dokładny i dopracowany jak FA, ale ma swój ogromny plus – jest bezpłatny.
Twórcy zaznaczają jednak, że aplikacja nie postarza zdjęć w taki sposób, że rzeczywiście tak będzie się wyglądało za te 40 lat i żeby nie sugerować się rezultatami jej pracy. Nie mniej jednak zabawa z nią jest podobna.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...