Czy Kaczyński spotka się ze Schetyną? Poseł PiS powiedział co myśli o debacie, którą proponuje lider PO

"Namawiałbym prezesa Kaczyńskiego, żeby, jak już wróci z wakacji, przyjął propozycję debaty" – zaproponował Grzegorz Schetyna.
"Namawiałbym prezesa Kaczyńskiego, żeby, jak już wróci z wakacji, przyjął propozycję debaty" – zaproponował Grzegorz Schetyna. fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Po Pikniku Rodzinnym PiS w Chełmie, gdzie Jarosław Kaczyński zarzucał "różnym partiom", że coś zapowiadają i obiecują, a później tego nie wykonują, Grzegorz Schetyna wyszedł z pewną propozycją. – Namawiałbym prezesa Kaczyńskiego, żeby, jak już wróci z wakacji, przyjął propozycję debaty – powiedział lider PO. Co na to PiS? – Nie spodziewałbym się – dał do zrozumienia jeden z posłów.


– Wiarygodność to coś, o co zapobiegaliśmy, ale także w dużej mierze odbudowaliśmy. To podstawa demokratycznego państwa – mówił w Chełmie Jarosław Kaczyński. A potem było o tym, że jest to warunek funkcjonowania dobrego państwa. I o oszustwie.

– Bo jeżeli w demokracji jest tak, że mamy wybory, mamy kampanię, i różni ludzie, różne partie coś zapowiadają, coś obiecują, a później tego nie wykonują, to ta demokracja jest w istocie fikcją. To jest po prostu oszustwo, a nie żadna demokracja – mówił prezes PiS.

Grzegorz Schetyna szybko zareagował na te słowa. Stwierdził, że PiS nie ma odpowiedzi na "szóstkę" Koalicji Obywatelskiej i zaproponował debatę z Jarosławem Kaczyńskim. – Są bezradni i dlatego atakują, są agresywni. Namawiałbym prezesa Kaczyńskiego, żeby, jak już wróci z wakacji, przyjął propozycję debaty – powiedział.


Marcin Horała, poseł PiS, został zapytany o to w Śniadaniu w Polsat News. – To jest oczywiście pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, a nie do mnie – zastrzegł . Ale powiedział, że nie spodziewałby się takiej debaty. – Nie urządza się meczów zespołów ekstraklasy z okręgówką – to by się po prostu źle skończyło – powiedział Horała. Kto jest kim w tym porównaniu? Dopytywany odpowiedział: – Myślę, że to jest dość oczywiste – różnica formatów jest tak oczywista. Nie muszę tutaj mówić, kto jest kim.

źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu