Ciało 5-letniego Dawida znaleziono obok stawów przy A2. RMF FM: "Policjant zauważył dziecięce buciki"

Ciało dziecka funkcjonariusze znaleźli przy autostradzie A2.
Ciało dziecka funkcjonariusze znaleźli przy autostradzie A2. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
To były największe poszukiwania w historii polskiej policji. Niestety ich finał okazał się tragiczny. Choć kilkaset osób robiło wszystko, aby znaleźć 5-letniego Dawida Żukowskiego żywego, to w sobotnie popołudnie policja poinformowała, że funkcjonariusze znaleźli ciało dziecka.


"Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością" stwierdził rzecznik KSP wskazując, że najpewniej jest to ciało poszukiwanego od 10 dni Dawida Żukowskiego. W akcję poszukiwawczą byli zaangażowani policjanci, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i strażacy. Wspierać ich działania postanowiło także wiele osób prywatnych.
Choć służby przeczesywały teren między Grodziskiem a Warszawą, w miejscu, gdzie odnaleziono ciało, pojawiły się pierwszy raz, a nie jak mówiono na początku, kolejny. Tym miejscem okazały się zarośla obok jednego ze stawów niedaleko węzła Pruszków w pobliżu Żbikowa na autostradzie A2.


– Gdy śledczy sprawdzili już wszystkie okoliczne lokalizacje dające szanse na pozytywne zakończenie sprawy, zaczęli brać pod uwagę też czarny scenariusz. Przenieśli poszukiwania na pozostałe miejsca. Właśnie na stawy – mówiła w rozmowie z RMF FM osoba zaangażowana w poszukiwania.

Dziennikarze RMF Fm dowiedzieli się także, że ciało było przykryte trawą, ale jeden z policjantów zauważył dziecięce buciki.Na tym nie koniec
Na tym jednak nie kończą się działania policji i prokuratury. Wciąż nie wiadomo jak doszło do śmierci 5-latka. Nie wiadomo też czy został zabity w tym miejscy gdzie znaleziono jego ciało i czy ojciec dziecka działał sam.


– Były to największe poszukiwania w dotychczasowej historii polskiej policji. Nigdy akcja poszukiwawcza nie była zakrojona na większą skalę, nigdy nie było w to zaangażowane więcej ludzi, więcej sprzętu – stwierdził podczas konferencji prasowej asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu