"Wstępne ustalenia wskazują, że to ciało Dawida". Wiadomo, kiedy odbędzie się sekcja zwłok chłopca

Wiadomo, kiedy odbędzie się zwłok. Ciało chłopca znaleziono w sobotę przy autostradzie A2.
Wiadomo, kiedy odbędzie się zwłok. Ciało chłopca znaleziono w sobotę przy autostradzie A2. Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
– Wstępne ustalenia wskazują, że odnalezione ciało to ciało Dawida – powiedział w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Poinformował, że prokuratura wszczęła już postępowanie w kierunku zabójstwa. Wiadomo, kiedy odbędzie się sekcja zwłok chłopca.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński przekazał w niedzielę mediom nowe informacje w sprawie ciała dziecka, które odnaleziono w sobotę.

– Postępowanie zostało zainicjowane i będzie prowadzone w kierunku zabójstwa. To postępowanie będzie zmierzało ku wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej sprawy – mówił w Polsat News.

Według jego informacji, "ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują, że było to zabójstwo". – Wstępne ustalenia wskazują, że odnalezione ciało to ciało Dawida. Postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa – mówił w TVP Info.

Ciało dziecka zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej. W poniedziałek ma się odbyć sekcja zwłok. Prokurator nie chciał powiedzieć, jak będzie odbywała się identyfikacja zwłok. – Z uwagi na dobro rodziny, dobro prowadzonych czynności nie przekazujemy informacji, w jaki sposób będzie to następowało. (...) W szczególności nie przekazujemy, czy będą to czynności z udziałem rodziny – powiedział prok. Łukasz Łapczyński.

Jak ustaliła reporterka Polsat News, ciało dziecka znajdowało się w zaroślach, było przykryte trawą". Portal tvp.info nieoficjalnie ustalił, że miało "prawdopodobnie rany kłute w okolicach serca".

źródło: polsatnews.pl, interia.pl, tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu