Turyści z Polski zostawili w Chorwacji wulgarne graffiti. Rodacy postanowili po nich posprzątać

Polacy zniszczyli mur w Srimie na południu Chorwacji.
Polacy zniszczyli mur w Srimie na południu Chorwacji. Fot. Youtube.com/Stipe Radosevic
Turyści z Polski przyjechali do miejscowości Srima na południu Chorwacji, gdzie na początku lipca, późnym wieczorem, rzucali kamieniami, a także zostawili wulgarne graffiti na jednym z murów. Jak podają lokalne media, inni Polacy próbują teraz naprawiać szkody wyrządzone przez swoich rodaków.


Według serwisu Šibenski Portal na początku lipca do Srimy przyjechała grupka Polaków, którzy pewnego dnia wjechali samochodem na plażę i urządzili sobie tam zabawę. Głośno krzyczeli i rzucali kamieniami. Okazało się, że zniszczyli jeden z nadbrzeżnych murów – napisali na nim m.in. "KKS Sandecja" oraz "Je*** Wisłę".

Lokalne media poinformowały teraz, że polscy turyści, którzy w ostatnim czasie przyjechali na urlop do Chorwacji, przepraszają za zachowanie swoich rodaków. Jak się okazało, jedno z małżeństw (pani Dorota i Waldemar) postanowiło kupić farbę i zamazać wulgarne graffiti na murze.

– Waldemar z żoną zamazali złe wspomnienia po Polakach, którzy przecież zawsze są tu mile widziani – powiedziała Sanja Kučeković, która wynajmowała parze pokój w Srimie.

źródło: Šibenski Portal
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...