Wiceprezydent Białegostoku pokazał zdjęcie narodowców. Pyta o udział polityka PiS

Marsz Równości w Białymstoku aż trzy razy musiał zmieniać trasę. Na zdjęciu modlitwy i różaniec pod kościołem farnym.
Marsz Równości w Białymstoku aż trzy razy musiał zmieniać trasę. Na zdjęciu modlitwy i różaniec pod kościołem farnym. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki pokazał na Twitterze zdjęcie, na którym ma być widoczny lokalny polityk PiS. Rudnicki pyta wprost, czy radny PiS i p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa dyrygowali zamieszkami pod białostocką katedrą.


"Muszę publicznie zadać to pytanie: Czy radny wojewódzki PiS Sebastian Łukaszewicz i p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa Robert Jabłoński kierowali w sobotę zamieszkami pod białostocką Katedrą, w wyniku czego policja musiała użyć środków przymusu bezpośredniego?" – napisał zastępca prezydenta Białegostoku na Facebooku. Policja opublikowała zdjęcia mężczyzn, którzy przeszkadzali w w przebiegu Marszu Równości w Białymstoku. Poszukiwany jest także mężczyzna, który podejrzewany jest o udział w pobiciu 14-latka. Do przestępstwa miało dojść w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku. Wszyscy, którzy mogą pomóc w identyfikacji mężczyzn, których wizerunki publikuje policja, proszeni są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod nr tel. 85 670 34 20 lub tel. alarmowym 112.Białystok gościł Marsz Równości po raz pierwszy w historii. W sobotę marsz przeszedł ulicami miasta. Posypały się kamienie, butelki czy petardy, którymi rzucano w uczestników marszu. Pseudokibice opluwali ich i wulgarnie wyzywali. Jak podała podlaska policja, zatrzymano 25 osób. Niektórzy są oskarżeni o naruszenie nietykalności cielesnej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu