3-latek porwany przez ojca na Mazowszu. Policja zatrzymała mężczyznę

Mazowieckie: Policja odnalazła 3-latka porwanego przez ojca.
Mazowieckie: Policja odnalazła 3-latka porwanego przez ojca. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 3-letniego chłopca z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dziecko zostało zabrane przez ojca bez zgody matki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za znęcanie się psychiczne i fizyczne, rodzicielskie uprowadzenie oraz znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów.


Policjanci dostali zgłoszenie o uprowadzeniu rodzicielskim 20 lipca nad ranem. 43-letnia kobieta powiadomiła mundurowych, że jej partner po kłótni zabrał ich 3-letnie dziecko, i odjechał samochodem w nieznanym kierunku. Kobieta nie mogła nawiązać z mężczyzną żadnego kontaktu.

Funkcjonariusze przez cały dzień próbowali odnaleźć dziecko i jego ojca. Przed godz. 23:00 patrol na stacji paliw w Zakroczymiu zauważył pojazd, którym mieli poruszać się zaginieni. Kierowca chciał odjechać z miejsca, jednak policjanci uniemożliwili mu ten manewr.

33-latek agresywnie zachowywał się wobec policjantów. Został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyźnie pobrano krew do badań, aby sprawdzić, czy nie był pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. 3-latek po konsultacji medycznej został przekazany pod opiekę matki.


Ojciec dziecka usłyszał cztery zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy mają wnioskować do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...