Prezydent Białegostoku rusza na wojnę z PiS. Złoży zawiadomienie do prokuratury

Tadeusz Truskolaski złoży do prokuratury zawiadomienie po zamieszkach na Marszu Równości w Białymstoku.
Tadeusz Truskolaski złoży do prokuratury zawiadomienie po zamieszkach na Marszu Równości w Białymstoku. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział w poniedziałek, że złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa podlaskiego. Reakcja włodarza stolicy Podlasia ma związek z zamieszkami podczas sobotniego Marszu Równości.


– Pragnę wyrazić swoje oburzenie w związku z zajściami, do których doszło w sobotę w związku z Marszem Równości. Uczestnicy zostali zaatakowani przez zorganizowane grupy. Na tego rodzaju ekscesy nie może być zgody. Przemoc i pogarda nie mogą być akceptowane i usprawiedliwiane – powiedział Tadeusz Truskolaski. Zawiadomienie ma dotyczyć podejrzenia popełnienia przestępstwa między innymi przez marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego i innych członków PiS. Truskolaski wymienił jeszcze między innymi radnego PiS w sejmiku wojewódzkim Sebastiana Łukaszewicza, p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego.

– Okazuje się, że te osoby, które powołane zostały, by w imieniu mieszkańców naszego regionu stanowić prawo, biorą czynny udział w jego łamaniu. Jest to w moim odczuciu drastyczne nadużycie demokratycznego mandatu i całkowite zaprzeczenie misji samorządowej – wyjaśnił Truskolaski.

Wcześniej wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki pokazał zdjęcie, na którym ma być widać radnego wojewódzkiego PiS Sebastiana Łukaszewicza i p.o. dyrektora gabinetu marszałka województwa Roberta Jabłońskiego. Rudnicki pyta, czy kierowali oni zamieszkami pod białostocką katedrą.

W czasie Marszu Równości doszło do zamieszek z udziałem pseudokibiców. Wyzywali oni wulgarnie i opluwali uczestników manifestacji. W stronę biorących udział w marszu poleciały też butelki czy kamienie.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno