Gowin "spontanicznie" chwycił za kosę. Na pewno przypadkiem obok były... kamery i nagłośnienie

Gowin w ramach kampanii pojechał nawieś kosić. Nawet nie zdjął marynarki.
Gowin w ramach kampanii pojechał nawieś kosić. Nawet nie zdjął marynarki. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Jarosław Gowin w ramach kampanii wyborczej pojechał na wieś pokazać miejscowym, jak to się kosi. Nawet nie zdjął garnituru, tylko złapał za kosę i dalej w pole. Polacy łatwo zauważyli jednak, że w ślad za wicepremierem podążali kamerzysta i technik dźwiękowy.


"Powiedzieli, że nie dam rady kosić w garniturze :) Ja nie dam rady? Kosa w dłoń i do roboty. Na dowód - zdjęcie z skansenu wsi łowickiej w Maurzycach" – napisał na Twitterze Jarosław Gowin. I rzeczywiście, na dowód publikuje zdjęcie, na którym widać go z kosą w ręku. Problem w tym, czego Polacy dopatrzyli się na zdjęciu oprócz wicepremiera-ministra nauki. "Czego to się nie zrobi dla kilku głosów, zastanawiam się czy to działa?"; "czysty PR i nic po za tym!"; "A ile hektarów Pan dzisiaj wykosił Panie Jarosławie Gowin? Takie fotki, to jest kpina z rolników i ludzi pracy!" – zauważają komentujący fotografię, na której oprócz Gowina widać jeszcze operatora kamery i technika z mikrofonem. Myśl o tym, że całe zdarzenie jest jedynie ustawką dla mediów jest w zasadzie pierwszą, jaka przychodzi do głowy.
"Czyli pan się po prostu nie kryje skąd panu nogi wyrastają. Sierp i młot. W końcu należy pan do socjalistycznej partii. To jest kpina dla rolników. A śmieliście się, gdy Jerzy Buzek sprzątał las w garniturze. Szczyty hipokryzji" – zauważa jeden z internautów przywodząc wspomnienie zdjęcia byłego premiera, który w garniturze chodził po lesie i zbierał śmieci.
Im bliżej wyborów, tym zapewne będzie więcej takich fotografii. PiS musi zadbać o głosy na wsi, elektorat wiejski może się jeszcze odwrócić od Prawa i Sprawiedliwości skuszony obietnicami PSL z jednej strony, a zjednoczonej lewicy z drugiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"