Reporter "Faktów" TVN trafił na profil "Stop Cham". Zaparkował na autostradzie

"Stop Cham": Reporter Faktów TVN Dariusz Łapiński zaparkował na autostradzie.
"Stop Cham": Reporter Faktów TVN Dariusz Łapiński zaparkował na autostradzie. Fot. screen ze strony stop-cham.pl
To nie jest nagranie dokonane ukrytą kamerą. Nikt też nie doniósł na reportera "Faktów" – właściwie to jedynie on sam. W głównym programie informacyjnym TVN zaprezentowano materiał przedstawiający, jak wyglądały poszukiwania 5-letniego Dawidka Żukowskiego. Podczas realizacji materiału reporter Dariusz Łapiński zaparkował samochód na autostradzie.


Na nagranie zwróciła uwagę internetowa grupa "Stop Cham", która prowadzi kanał na YouTube oraz profile m.in. na Facebooku i Instagramie. Parę razy dziennie publikuje materiały prezentujące niebezpieczne sytuacje na drogach.

We wtorek w sieci ukazał się krótki materiał przedstawiający fragment wydania "Faktów" w telewizji TVN dotyczący poszukiwań Dawidka Żukowskiego. Policyjna akcja koncentrowała się w rejonie trasy A2.

W "Faktach" pokazano, jak reporter Dariusz Łapiński zatrzymał skodę na pasie rozbiegowym, po czym przesadził barierkę i podszedł do wyjścia ewakuacyjnego – w ten sposób zaprezentował, że było ono otwarte.

Część internautów próbuje tłumaczyć dziennikarza, że było to zatrzymanie uzasadnione – na potrzeby materiału reporterskiego. Większość jednak przypomina, że prawo o ruchu drogowym jest w tej kwestii jednoznaczne.

Zatrzymywanie pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej jest możliwe tylko w miejscu do tego przeznaczonym. Pas rozbiegowy bez wątpienia takim miejscem nie jest.
Ustawa Prawo o ruchu drogowym
Art. 49.

3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.

Zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatów - za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 300 zł.


źródło: stop-cham.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...