Nie żyje aktywistka LGBT. Na ciele Rosjanki znaleziono rany kłute i ślady duszenia

Jelena Grigoriewa była działaczką na rzecz praw człowieka.
Jelena Grigoriewa była działaczką na rzecz praw człowieka. Fot. Facebook.com/DinarSpbRu
Jelena Grigoriewa, aktywistka i działaczka LGBT, została zamordowana w Petersburgu. Zwłoki Rosjanki znaleziono w krzakach. Na ciele odkryto liczne rany kłute oraz ślady duszenia. Przed śmiercią kobieta otrzymywała groźby.


Ciało 41-latki znaleziono w niedzielę nieopodal jej domu. Tożsamość Grigoriewy potwierdziła jej rodzina. Przyjaciel ofiary Dinar Idrisov napisał na Facebooku post, w którym poinformował, że "Jelena została brutalnie zamordowana".

"Od jakieś czasu była ofiarą przemocy oraz grożono jej nawet śmiercią" – czytamy w opublikowanym poście. Policja na tę chwilę nie potwierdziła tego, aby faktycznie Grigoriewa otrzymywała pogróżki. Zatrzymano jednak jedną osobę podejrzaną o zabicie kobiety.

Oprócz bycia działaczką na rzecz praw dla osób LGBT, Jelena Grigoriewa była także uczestniczką demonstracji przeciwko aneksji Krymu przez Rosję.

W styczniu zeszłego roku w Petersburgu doszło do podobnego morderstwa. Zabito wówczas opozycyjnego działacza Konstantina Sinitsyna. Jego ciało znaleziono w pobliżu domu. Został raniony w głowę.

źródło: NTV
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...