Arcybractwo Pana Jezusa ostrzega przed festiwalem Owsiaka. Wysłało apel do rodziców

Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa przestrzega mieszkańców Kostrzyna przed Pol'and'Rock Festiwal.
Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa przestrzega mieszkańców Kostrzyna przed Pol'and'Rock Festiwal. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie bądźcie powodem zgorszenia dla swoich dzieci i wnuków" – tak grupa deklarujących się jako wierni mieszkańców Kostrzyna przestrzega przed festiwalem Pol'and'Rock, którego organizatorem jest Jerzy Owsiak. Wydrukowany na ulotce apel przesłał do lokalnej gazety jej czytelnik.


Autorzy apelu, czyli Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa są zdania, że Pol'and'Rock Festiwal nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci i osób małoletnich. W piśmie, skierowanym do... rodziców i dziadków czytamy, że dzieci "umierają przez narkotyki i inne używki".

Autorzy nie poprzestają jednak tylko na przestrzeganiu, bo jako lek proponują wizytę w miejscowych kościołach. W świątyniach będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to na terenie Pol'and'Rock przygotowane są specjalne miejsca dla rodzin z dziećmi. Na wzgórzu ASP będzie można wziąć udział w warsztatach z różnych dziedzin nauki i sztuki.

Są także przewidziane zajęcia specjalnie dla najmłodszych. Dodajmy, że w policyjnych statystykach brak jakichkolwiek danych o tym, by właśnie najmłodszym uczestnikom festiwalu stała się krzywda. Na tegoroczny Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą ludzi dowiezie aż 70 pociągów. Szef WOŚP pokazał klasę, dziękując za to premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, choć wcześniej PKP odwołało połączenia na festiwal.


– To ja zatrzymałem kolej? System funkcjonował rewelacyjnie, wszyscy nam tego zazdrościli. Ktoś to zatrzymał, potem przywołał. Dziękuję panu premierowi. Ale to nie on ma zatrzymywać czy przywoływać pociągi. Bo jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli czekać na opinię ministra kultury, kto ma zagrać na festiwalu – powiedział Jerzy Owsiak podczas konferencji w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze.

źródło: "Gazeta Lubuska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"