Owsiak pokazał klasę. Podziękował Morawieckiemu, chociaż to nie on pomógł z pociągami na Pol'and'Rock

Jerzy Owsiak pokazał klasę!
Jerzy Owsiak pokazał klasę! Fot. Facebook.pl / jerzyowsiak
Aż 70 pociągów zawiezie ludzi na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Ogłosił to podczas czwartkowej konferencji prasowej sam Jerzy Owsiak. Szef WOŚP może być przykładem dla wszystkich polityków PiS, bo to przecież przez działania PKP, które jest pod kontrolą tej partii, odwołano połączenia na festiwal. Mimo to jednak Owsiak podziękował premierowi Morawieckiemu za pomoc w odkręceniu tej sytuacji.


– To ja zatrzymałem kolej? System funkcjonował rewelacyjnie, wszyscy nam tego zazdrościli. Ktoś to zatrzymał, potem przywołał. Dziękuję panu premierowi. Ale to nie on ma zatrzymywać czy przywoływać pociągi. Bo jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli czekać na opinię ministra kultury, kto ma zagrać na festiwalu – powiedział podczas konferencji w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze Jerzy Owsiak.

Skrytykował tym samym decyzję policji, która zdecydowała, że festiwal Pol'and'Rock będzie imprezą o podwyższonym ryzyku. Jedną ze składowych tej opinii było zawieszenie kursowania pociągów przez PKP. Stąd tym większa klasa Owsiaka, że zdobył się na podziękowania adresowane do premiera, chociaż to nie on stoi za połączeniami na imprezę, a samorządy.

– Dziękuję jeszcze raz, że pan premier wziął się za to. Pociągi nie były zdewastowane, nie mieliśmy ani jednego sygnału, że tak się stało. Zostało to zmyślone, a później był to jeden z argumentów, że impreza ma być podwyższonego ryzyka – stwierdził szef WOŚP. Podczas konferencji ogłoszono, że zorganizowano aż 70 składów, które zawiozą młodzież i dorosłych do Kostrzyna nad Odrą. "Ta wysoce nieodpowiedzialna decyzja zmotywowała nas, przyjaciół Festiwalu, samorządy terytorialne, urzędy marszałkowskie. I nas, organizatorów, aby natychmiast podjąć wszelkie kroki by rozwiązać problem. Problem został rozwiązany" – napisał na swoim Facebooku Owsiak.


Pol'and'Rock Festival wystartuje już niebawem, bo 31 lipca i potrwa do 2 sierpnia. O tym, jak dojechać na miejsce imprezy pisaliśmy już –> TUTAJ.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud