Znana sieć stacji benzynowych ostrzega "Gazetę Polską". Oto, jak zareagują na hejterskie nalepki

BP Polska ostrzega "Gazetę Polską" przed dołączeniem do tygodnika homofobicznych naklejek.
BP Polska ostrzega "Gazetę Polską" przed dołączeniem do tygodnika homofobicznych naklejek. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Najpierw był Empik, a teraz reaguje BP. Znana sieć stacji benzynowych oświadczyła na Twitterze, że jeśli związany z PiS tygodnik Tomasza Sakiewicza zdecyduje się na sprzedaż gazety wraz z naklejką "Strefa wolna od LGBT", to BP wycofa gazetę ze sprzedaży ze stacji. Powód? Nie popiera niechęci wobec jakiejkolwiek grupy ludzi i szanuje każdego człowieka.


"Jeżeli 'Gazeta Polska' zdecyduje się na sprzedaż jutrzejszego numeru z naklejką 'Strefa wolna od LGBT’, wycofamy go ze sprzedaży ze stacji własnych BP. BP nie popiera postaw wyrażających niechęć wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, unikamy podziałów, szanujemy każdego człowieka" – napisało na Twitterze BP Polska. Warto zaznaczyć, że ten zagraniczny koncern ma według ostatnich danych 550 stacji benzynowych w Polsce.
Akcja "Gazety Polskiej" jest przewidziana na środę 24 lipca. Do tygodnika mają zostać dołączone tęczowe naklejki z napisem "Strefa wolna od LGBT". ASZdziennik przygotował własne kontrnalepki z napisem "Strefa wolna od stref wolnych" i tęczą w tle.

Na zapowiedzi "GP" zareagowała także sieć Empik, która w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji zapowiedziała, że w jej salonach nie będzie można kupić prawicowego tygodnika z homofobiczną naklejką.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"